Valmieras Gaujas senlejas rogainings norisināsies 7.augustā

Jau trešo gadu pēc kārtas Valmierā norisināsies rogainings, kur ikvienam būs iespējai izvēlēties sev izaicinošāko Magnesia 2h, Isostar 4h vai Garmin 6h distanci. Individuālajiem skrējējiem tiek piedāvāts 14–16km rogaininga skrējiens, bet velobraucējiem – trīs stundu MTB distance. Distances plānošana ir katra dalībnieka ziņā, veicot to īpaši sagatavotā kartē.

Valmieras rogainingā tiek gaidīti visi – gan sportisti, kuru kodolu pārsvarā veido orientieristi, gan aktīvā dzīvesveida piekritēji, gan arī tie, kuriem patīk izkustēties svaigā gaisā, jo rogainings ir demokrātiska nodarbe, kurā sevi izmēģināt var katrs. Dalībnieki var izvēlēties savām spējām piemērotāko distanci, kā arī ir iespēja krāt tik daudz kontrolpunktu, cik paši uzskata par nepieciešamu. Turklāt komandā var būt tikai divi pārstāvji, vai pat skriet individuālo distanci. Kā stāsta piedzīvojuma dalībnieki, meklējot kontrolpunktus, azarts ir garantēts.

Valmieras rogaininga teritorija būs daudzveidīga un pirmo reizi tā notiks skaistajā Gaujas nacionālajā parkā, kurā organizatori aicina saudzēt un cienīt dabas un cilvēku radītās vērtības.

Valmieras rogainings būs rogaininga seriālā “Pilsētas leģendas” trešais posms. “Pilsētas leģendas” ir Latvijas lielāko rogaininga pasākumu apkopojums, kas šogad vēl norisināsies Ķekavā 25.septembrī un sezonas noslēgums Rīgā 23.oktobrī. 

Rogainings ir komandu orientēšanās sporta veids, kas radies Austrālijā. Tā nosaukums cēlies, savienojot trīs sporta veida izgudrotāju vārdus. Rogaininga distancēs dalība notiek komandās, kurās ir divi līdz četri dalībnieki. Nozīmīgākā atšķirība, salīdzinot ar klasisko orientēšanos, ir iespēja katras komandas dalībniekiem pašiem izvēlēties distances garumu un maršrutu, vācot kontrolpunktus ar dažādām vērtībām.

Sīkāka informācija par sacensībām un reģistrēšanās pieejama mājaslapā www.valmierasrogainings.lv. Sacensības norisināsies sadarbībā ar Valmieras pilsētas pašvaldību, atbalsta “Isostar”, “Magnesia”, “Garmin”, “Brooks”.