Sestdien Daugmalē rogaininga seriāla “Pilsētu leģendu” otrais posms

Šo sestdien, 23.aprīlī, Ķekavas novada Daugmalē, kas līdz 12.gadsimtam, domājams, bijusi lielākā senpilsēta visā Latvijas teritorijā, ar otro posmu turpināsies trešā sezona iecienītajam un biedrības “Piedzīvojumu sacensību apvienība” rīkotajam Baltijas valstīs lielākajam rogaininga jeb komandu orientēšanās seriālam “Pilsētas Leģendas”. 

Rogainings tiek rīkots sadarbībā ar Ķekavas novadu pašvaldības sporta aģentūru, atbalsta Isostar, Garmin, Valmiermuižas alus, Magnesia. Dalībniekiem atbilstoši spējām un vēlmēm organizatori piedāvā 6h Garmin, 4h Kokmuiža un 2h ISOSTAR rogaininga distances, kā arī 3h MTB, rogaininga skrējienu 2h (O –Run) un rogaininga pastaigu bērniem. 

Pirms četrām nedēļām Bolderājā tika atklāta rogaininga seriāla “Pilsētu leģendas” trešā sezona. Šo sestdien Ķekavas novada Daugmalē norisināsies sezonas otrais no kopumā sešiem posmiem. Tie, kuri savulaik aktīvi piedalījās piedzīvojumu sacensību seriālā “Xrace”, Daugmale nav sveša, jo tieši tur pirms sešiem gadiem norisinājās “Xrace” 2016.gada sezonas pēdējais posms. 

Dalībnieki bez Daugmales pilskalna Daugavas krastos šajā posmā varēs apmeklēt arī Nāves salu, kas pirms Rīgas HES uzbūvēšanas nebija vis nekāda sala, izskriet arī Bēgļu ceļu, pa kuru 1.pasaules kara laikā Daugavai pāri cēlās Kurzemes un Zemgales iedzīvotāji. Būs iespēja uzskriet iespaidīgajos grants pakalnos – Sakaiņu pilskalnā vai Riekstukalnā, ko te sagrūdis ledājs pirms 18 tūkstošiem gadu. Skrienot cauri priežu siliem, varēs saelpoties tīro gaisu, ko senāk bija iecienījuši Baldones sanatorijas atpūtnieki, bet nedaudz grūtāk klāsies purvainākajās ieplakās, jo tur ir sakuplojuši biezāki un necaurejamāki krūmi. Astronomi šeit ir uzstādījuši lielāko optisko teleskopu Baltijā (un 12. lielāko pasaulē) - Šmita teleskopu. Sacensību centrs atradīsies pie Daugmales pamatskolas.

Velo distances dalībniekus iepriecinās labi braucamie meža ceļi, kur tikai ļoti reti sastopamas grimstošās smiltis un stiegoši dubļi. Diemžēl pēc vētras uz mazākajiem celiņiem un takām būs daudz nogāztu koku, kurus grūti pāriet vai apiet.

Reģistrēties dalībai iespējams mājaslapā rigasrogainings.lv/lv/registracija/. Sīkāka informācija par sacensībām pieejama mājaslapā rigasrogainings.lv. 

Rogaininga sacensībās ar 2 līdz 4 dalībniekiem komandā piedalās gan sportisti un orientēšanās entuziasti, kuri jau ir šo sacensību meistari, gan arī aktīvā un sportiskā dzīvesveida mīļotāji, kuriem patīk savu brīvo laiku pavadīt svaigā gaisā un aktīvi darboties. Tāpēc šādu iespēju izmanto arī vairākas ģimenes, jo rogainings savā būtībā ir ļoti demokrātiska nodarbe, jo dalībnieki var izvēlēties savām spējām piemērotu distanci un kontrolpunktu daudzumu. Tiekamies sestdien Daugmalē!