Rīgas Mazjumpravas rogainingā uzvar Igauņi

Pagājušajā nedēļas nogalē, 24.jūlijā, pie skaistās Mazjumpravas muižas tika aizvadīts aizraujošais Rīgas rogainings, kas bija rogaininga seriāla “Pilsētas leģendas” šīs sezonas otrais posms. Arī šoreiz pilsētas apvidū četrās dažādās distancēs orientējās taku skrējēji, ģimenes, orientieristi un citi kontrolpunktu meklētāji, kuru vidū bez Latvijas pārstāvjiem bija arī dalībnieki no citām valstīm.

Rogaininga dalībniekiem šoreiz kontrolpunktus nācās meklēt Rumbulas lidlaukā, pie hidroelektrostacijas, Dārziņos. Dalībniekiem vajadzēja brist Getliņu purvā, un kādam arī pārpeldēt Mežezerus. Garāko distanču dalībnieki tika arī līdz Aconei, kur atrodas TEC-2. Kā allaž Rīgas rogaininga teritorija bija daudzveidīga un dalībnieki Rīgu un tās apkārtni varēja iepazīt no vēl neredzētiem skatu punktiem.

Īpaši spraigs izvērtās finišs garākajā “Garmin 6h” distancē, kur ar 166 punktiem uzvarēja komanda no Igaunijas “ELBRUS FOREVER!” (Reigo Lehtla, Pärtel Piirimäe) no Igaunijas, aiz sevis tikai par vienu punktu mazāk atstājot komandu “Vijolīšu grava” (māra Pucena, Klāvs Svilpe). Ar 163 punktiem trešajā vietā ierindojās komanda “4H Pastaiga” (Aigars Kokins, Uģis Holsts). 

“Isostar 4h” distancē pārsteigumu nebija un ar lielu atrāvienu, jeb 132 punktiem, uzvarēja pieredzējusī komanda “Riga Adventure Team” (Jānis Ķemers, Mārtiņš Ozoliņš, Valdis Čunka). Ar vienādu punktu finišēja otrās un trešās vietas ieguvējas, bet ātrāka bija komandas “Auces aeorklubs” (Raimonds Kaže, Maksims Berjoza, Roberts Brūveris). Trešo vietu ar 105 punktiem ieguva komanda  “Maldugunij pa pēdām” (Edgars Zaķis, Māra Braslava).

Rogaininga sezona turpināsies 7.augustā, Valmierā. Valmierā sacensības norisināsies Gaujas nacionālā parka teritorijā, tāpēc tās būs jo vairāk aizraujošas. Pieteikties sacensībām un uzzināt vairāk var mājas lapā www.rogainings.lv.

Pasākumu iedzīvotājiem piedāvāja Rīgas dome, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, atbalsta Rīgas Brīvosta, Isostar, Garmin, Brooks, Magnesia.