Publicēta Rīgas Rudens rogaininga karte bez kontrolpunktiem

Nu varat sākt kalibrēt savas mērauklas un kurvimetrus, jo tikko publicēta Rīgas rudens rogaininga karte. Kontrolpunktus gan celsim galdā tikai sacensību dienā (jau pēc mazāk kā divām nedēļām), lai pirms lielajiem rogaininga svētkiem kāds kārumnieks tos nenolasītu.

Tie, kas vismaz reizi jau piedalījušies Rīgas rogainingā, varēs neko savā plānošana nemainīt, jo mērogs saglabāsies līdzšinējais 1:20'000 jeb 1 cm = 200 m. Tiks izmantoti standarta orientēšanās apzīmējumi (klajums - dzeltens, mežs - balts, biezs krūmājs - zaļš).

Kartes pamatu veido OpenStreetMap, kuru, iespējams, Tu jau lieto ikdienā kādā viedtālruņa aplikācijā un kuras slīpēšanā piedalījāmies ne tikai mēs, bet simtiem kartogrāfijas entuziastu. Reljefu sarūpēja Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra, pārlidojot Rīgu ar lidmašīnu un apšaudot katru sīkāku bedrīti ar lāzerlielgabalu. Bet šos iegūtos lāzerpunktus interpretēja Latvijas Valsts meži. Ja kartē redzi 2 brūnas augstumlīknes blakus, viena dabā atradīsies par 2 metriem augstāk nekā otra. Tur, kur brūno līniju kartē visvairāk - meklē Rīgas augstāko (mākslīgo) virsotni!

Centāmies sašķirot nepārvaramus (apvilkti ar tumšu robežu), pārvaramus (bez robežas) un sausus (brūni punktotus) grāvjus, paši gan nebrienot visos iekšā un nemērot, vai ūdens smelsies mutē. Par pārvaramiem uzskatījām tādus, kuri izskatījās pārlecami vai pārbrienami ne dziļāk kā viduklim. Tomēr visus kontrolpunktus būs iespējams sasniegt sausām kājām, ja vien neizvēlēsieties vistaisnāko maršrutu.

Vietas, kur ieteicams šķērsot dažādus nepārvaramus šķēršļus (žogus un ielas ar intensīvu satiksmi), apvilktas ar sarkanu. Vari saskaitīt, pa cik tuneļiem iespējams šķērsot Biķernieku auto trasi.

Privātas teritorijas (ražotnes, mācību iestādes, mazdārziņi) iekrāsoti ar olīvzaļu krāsu. Kur vien izpētījām - iezīmējām arī žogus, kas liecina, ka nepavisam nebūsiet tur gaidīti ciemos. Citviet iezīmējām ceļus, pa kuriem šīm teritorijām var droši tik cauri. Bet visdrošāk šādām olīvzaļajām teritorijām apvilkt līkumu - ja arī tur nebūs žogs, uz kura uzplēst bikses, to labprāt izdarīs suns, kurš tāpat kā Tu ar nepacietību gaida 9.novembri. Negarantējam, ka arī ārpus olīvzaļajām zonām neuztrāpīsiet kādai zīmei "Nepiederošiem ieeja aizliegta". Rēķinieties, ka tik plašu teritoriju pilnībā apsekot nav iespējams un varat uzdurties arī kādām kartē neiezīmētām izmaiņām. Bet tur jau ir tā rogaininga sāls - vienmēr būt gatavam pārsteigumiem.