Pilsētas leģendas sezona sāksies 5.jūnijā Olainē! Viss, kas Tev jāzina par 2021. gada seriāla sezonu.

Jau pēc nepilna mēneša Olainē uzsāksim otro rogaininga seriāla “Pilsētas leģendas” sezonu. Diemžēl abas šīs sezonas ir Covid-19 ēnā un līdz ar to, tas nepārtraukti ir jāpielāgo esošajiem ierobežojumiem un iespējām. Ļoti ceram, ka lielākā daļa sezonas posmu varēs notikt standarta masu pasākumu formātā, bet vismaz pirmais – Olaines Plakan­u kaujas vietu posms norisināsies nedaudz savādākā formātā.

Dalībnieki, kas bija pieteikušies uz 2020.gada Rīgas rudens rogainingu un kuru dalības tika pārceltas uz šī gada pirmo posmu, var pārcelt to uz jebkuru citu šī gada posmu. Lai to izdarītu, ir jāraksta uz rogainings@xrace.lv. Un, ja ir kādas vēlamās izmaiņas sastāvā, distancē vai komandas nosaukumā, tad to var bez maksas izdarīt līdz pat 30.maijam.

Pasākumam ir sagatavoti divi galvenie scenāriji, kurus pielietosim atkarībā no tobrīd spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem:

  1. Klātienes scenārijs ar ierasto masu startu, kas varēs notikt tikai tad, kad tiks atcelti pasākumu rīkošanas ierobežojumi. Tuvākajos posmos vasaras sākumā šis ir maz ticams.
  2. Bezkontakta treniņa scenārijs ir katrai komandai ļaut startēt jebkurā pašu izvēlētā laikā, kamēr atvērta starta un finiša zona: 8:00 – 18:00 9:00 – 17:00. Pēc 18:00 17:00 rezultāts vairs netiks fiksēts. Finiša zonā dalībnieki paši drīkstēs pārraut aproces un atstāt čipus norādītajā vietā. Ierastie finiša suvenīri būs ielikti jau starta aploksnē, ko pirms starta būs jādodas saņemt komandas pārstāvim. Tuvāk par 2 metriem atrasties drīkstēs tikai komandas (jeb treniņgrupas) vai mājsaimniecības ietvaros. Pasākuma centrā aicinām izmantot mutes un deguna aizsegus, kā arī dezinficēt rokas. Pēc finiša aicinām nekavējoties doties mājup. Šis scenārijs tiks pielietots vismaz vasaras sākumā.

Reģistrācijas visiem posmiem ir atklāta un pieejama rogainings.lv mājas lapā. Esam veikuši izmaiņas nolikumā, kas nodrošina to, ka dalībnieki, par atceltu vai pārceltu posmu, var izvēlēties pārcelt savu dalības maksu uz nākamajiem posmiem vai atgriezt iemaksāto dalības maksu pilnībā.

Galvenais kas mums ir jāpiemin un jāsaka dalībniekiem ir tas, ka bez Jūsu izpratnes par ierobežojumiem un to ievērošanas mums nekas neizdosies. Tāpēc esat atbildīgi un ievērojiet visus ierobežojumus esot starta zonās un veicot distanci, lai mēs arī turpmāk varētu organizēt šīs nodarbes iespējami tuvu masu pasākumu formātam.

Rogaininga seriāls 2021. gadā norisināsies 5 posmos dažādās pilsētās un to apkaimēs, kas veidos kopvērtējumu:

  • 5.jūnijā Olaines Plakanu kauju vietu rogainings 2h/4h/6h/O-run/3h MTB/Pastaiga
  • 24.jūlijā Rīgas Mazjumpravmuižas rogainings 2h/4h/6h/O-run/Pastaiga
  • 7. augustā Valmieras Gaujas senlejas rogainings 2h/4h/6h/O-run/3h MTB/Pastaiga
  • 25.septembrī Ķekavas Medema purvu rogainings 2h/4h/6h/O-run/3h MTB/Pastaiga
  • 23.oktobrī Rīgas Piķurgas mežu rogainings 2h/4h/6h/O-run/Pastaiga

Katrā no posmiem būs pieejamas 2h, 4h un 6h rogaininga distances, individuālais orientēšanas skrējiens un trijos no posmiem būs arī 3h MTB distance tiem, kam vairāk patīk braukt ar velo, nekā skriet.

Rogainings ir Austrālijā radies komandu orientēšanās sporta veids, kura nosaukums izveidojies no trīs sporta veida izgudrotāju vārdu savienošanas. Rogaininga distancēs dalība notiek komandās no 2 līdz 4 dalībniekiem, un nozīmīgākā atšķirība no klasiskās orientēšanās ir iespēja rogainingā katrai komandai pašai izvēlēties distances garumu un maršrutu, vācot kontrolpunktus ar dažādām vērtībām.

Pasākumu piedāvā Olaines novada dome, atbalsta, ISOSTAR, Garmin, Magnesia.