Pie Mazjumpravas muižas norisināsies Rīgas rogainings

24.jūlijā pie Mazjumpravas muižas norisināsies piecpadsmitais Rīgas rogainings, kura ietvaros pilsētas apvidū orientēsies skrējēji un kontrolpunktu meklētāji gan no Latvijas, gan citām valstīm. Šā gada pavasara rogainingā dalībniekiem tiek piedāvātas Magnesia 2h, Isostar 4h, un Garmin 6h distances, kā arī 14-16km rogaininga skrējiens. Kā ierasts, bērniem būs sarūpēta pastaiga ar aizraujošiem kontrolpunktu meklēšanas uzdevumiem un balvām.

Rudenī rogaineru armija jau nolūkoja šo vēl neapgūto teritoriju, bet šosezon noteikti tiks iepazīta, vispirms triecienā ieņemot stratēģiski svarīgo Rumbulas lidlauku, Hidroelektrostaciju un Rīgas augstāko virsotni. Bet pēc tam lēnā garā izravēsim Dārziņus, pārbridīsim Getliņu purvu, pārpeldēsim Mežezerus un aizmaldīsimies ārpus kartes Aconē pie kaut kur jau senāk redzētā TEC-2. Kā allaž Rīgas rogaininga teritorija būs daudzveidīga un dalībnieki to varēs iepazīt no vēl neredzētiem skatu punktiem. Organizatori pasākumā aicina piedalīties visus – arī tos, kuri baidās no īpašajiem apzīmējumiem kartē. Rīgas rogaininga karte ir veidota tā, lai dalībnieki varētu orientēties arī pa ceļiem, ielām un ēkām – līdzīgi, kā tas ir, izmantojot populārās navigācijas aplikācijas Waze vai Google maps. Odziņa ir saplānot savu maršrutu tā, lai 2, 4 vai 6 stundās savāktu pēc iespējas vairāk punktu.

Uz Rīgas rudens rogainingu, kas ir šīs pirmais klātienes posms, tiek gaidīti pilnīgi visi – gan sportisti, kuru kodolu pārsvarā veido orientieristi, gan aktīvā dzīvesveida piekritēji, gan arī tie, kuriem patīk izkustēties svaigā gaisā, jo rogainings ir ļoti demokrātiska nodarbe, kurā sevi izmēģināt var jebkurš. Pirmkārt, dalībnieki var izvēlēties savām spējām piemērotāko distanci un, otrkārt, distancē viņiem ir iespējas krāt tik daudz kontrolpunktu, cik paši uzskata par nepieciešamu. Turklāt komandā pietiek tikai ar diviem dalībniekiem. Līdzšinējie dalībnieki apstiprinās, ka, meklējot kontrolpunktus, azarts ir garantēts.

Rogainingam 24.jūlijā starts tiks dots skaistā vietā pie Mazjumpravas muižas. Dalībnieki distancē dosies dažādos laikos – plkst. 11:00 starts tiks dots 6h komandām, plkst. 12:00 - 4h komandām, bet tieši dienas vidū, plkst. 13:00, starta šāvienu izdzirdēs 2h komandas, rogaininga pastaigas un rogaininga skrējiena dalībnieki.

Rogainings ir komandu orientēšanās sporta veids, kas radies Austrālijā. Tā nosaukums izveidojies no trīs sporta veida izgudrotāju vārdu savienošanas. Rogaininga distancēs dalība notiek komandās no 2 līdz 4 dalībniekiem, un nozīmīgākā atšķirība no klasiskās orientēšanās ir iespēja rogainingā katrai komandai pašai izvēlēties distances garumu un maršrutu, vācot kontrolpunktus ar dažādām vērtībām.

Sīkāka informācija par sacensībām un reģistrēšanās pieejama internetvietnē www. rogainings.lv. Pasākumu iedzīvotājiem  piedāvā Rīgas dome, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, atbalsta Rīgas Brīvosta, Isostar, Garmin, Magnesia.