Maksimālie punkti komandu orientēšanās jeb rogaininga seriāla “Pilsētu leģendas” noslēgumā

Sestdien, 27. novembrī Rīgā pie veikaliem "Sāga" un "IKEA" ar pēdējo piekto posmu noslēdzās lielākā Latvijas komandu orientēšanās sporta veida jeb rogaininga seriāla “Pilsētu leģendas” sezona, dažādos laikos startējot kopumā virs 700 dalībniekiem. “Garmin 6h” distancē tāpat kā sezonas pirmajā posmā uzvarētāja komanda savāca maksimālo punktu skaitu.

Šīs sezonas pēdējais posms, kas tika rīkots sadarbībā ar Rīgas domes Izglītības kultūras un sporta departamentu, norisinājās pavisam jaunā vietā un arī kartē. Dalībnieki rudenīgajos laikapstākļos baudīja veikalu "Sāga" un "IKEA" apkārtni un galvaspilsētas nomali ar kārtīgiem un arī skaistiem meža apvidiem. Rogaineri Rīgas malu, Piķurgas sākumu, Mazās Juglas galu, Brekšu kakta dziļāko stūri, vecāko priedi mežā, resnāko ozolu, ko pat visa komanda nevarēja aptvert. Startēšana notika tāpat kā pirmajā posmā Olainē, proti, paša izvēlētā laikā starp 9:30 un 15:00.

“Garmin 6h” distancē pirmajā posmā maksimālo punktu skaitu 200 savāca komanda “Onkuļi”, bet pagājušo sestdien to pašu atkārtoja “Surikāti” (Pēteris Grīviņš, Alvis Danovskis, Jānis Kūms), turklāt to paveicot ātrāk par piecām stundām. Laba raža (193 punkti) bija arī Gatim Baronam un Mārtiņam Līsmanim (Blodiņkalns), bet trijnieku kopējā ieskaitē 84 komandu konkurencē ar 167 punktiem noslēdza labākā jauktā jeb Mix komanda “Kreisais krasts” (Zane Gruberte, Uģis Inka). Sezonas kopvērtējumā (tiek skaitīti četri labākie posmi no pieciem) uz pirmajām divām vietām, kā jau to varēja gaidīt, pacēlās “Vijolīšu grava” (Klāvs Svilpe, Māra Pucena) un “Mežpils” (Kaspars Adijāns, Elīna Kabaļina), kas bija izlaiduši 4.posmu, bet beigās vienīgās nopelnīja virs 600 punktiem – attiecīgi 651 un 631 punkts. Ar 594 punktiem līdz trešajai vietai aizsniedzās “Būs labi” (Edijs Šņickovskis, Artūrs Škuts).

“Isostar 4h” distancē, lai arī pēdējā posmā “Riga Adventure team” (Jānis Ķemers, Valdis Čunka, Mārtiņš Ozoliņš) ar 143 punktiem atzina komandas biedru “Riga Adventure team I” (Jānis Šneiders, Zigmunds Bībers – 156 punkti) pārākumu, tomēr ar 520 punktiem viņi svinēja pārliecinošu uzvaru kopvērtējumā, jo tuvākie konkurenti – labākā Mix komanda “Maldugunij pa pēdām” (Edgars Zaķis, Māra Braslava, Natālija Treulande) sekoja ar 436 punktiem. Posmā 68 komandu vidū trešo vietu ar 128 punktiem ieguva “Auces aeroklubs” (Raimonds Kaže, Roberts Brūveris, Maksims Berjoza), bet sezonā – “Vienā laivā” (Kristaps Kļaviņš, Egils Staris, Gatis Berķis).

“Magnesia 2h” sezonā ar pirmo startu atzīmējās un uzvaru ar 63 punktiem 40 komandu konkurencē izcīnīja “LV Bārdas” (Uldis Pormeisters, Gunārs Ozoliņš), kuriem ar vienādu punktu summu (60) sekoja otrās un trešās vietas ieguvēji – labākā Mix komanda “Begemots un kaķis” (Kalvis Bricis, Lillija Brice) un labākā sieviešu komanda “Ar smaidu”( Aiga Kalniņa, Kristīne Vieta, Ieva Godiņa). Sezonas kopvērtējumā virs 200 punktiem iekrāja divas komandas – uzvarētāj (234 punkti) “Saulkrasti Showel racing team” (Eduards Pāķis, Sniedze Brakovska) un otrās vietas ieguvēji (205) “Bez steigas” (Intars Metums, Uldis Metums). “Šurpu trupu” (Reinis Zābers, Anete Zābere) nopelnīja 191 punktu, kas deva stabilu trešo vietu.

Rogaininga skrējienā uzvarētāju godā tika Anita Užule un Jānis Kopmanis, bet kopvērtējumā – nepārspējamā Užule un Gints Poris. MTB 3H labākie sestdien bija Raitis Muižnieks un Zane Vitenberga-Verza, bet sezonas kopvērtējumā aiz sevis pārējos konkurentus atstāja Mārtiņš Linde un Annija Krūma.

Pēc sacensībām norisinājās apbalvošana, loterija un “Red Bull” sezonas noslēguma pasākums