Liepājā pulcējas rogaininga sacensību dalībnieki

Sestdien, 20. aprīlī, Liepājas ielās un aiz pilsētas robežas bija sastopami daudz sportisku cilvēku ar kartēm, kuri piedalījās Liepājas Dienvidu fortu rogaininga sacensībās. Kopumā Liepājā pulcējās 128 komandas divu līdz četru cilvēku sastāvā, ņemot dalību divu, četru vai sešu stundu rogainingā, kā arī vēl 64 individuālie dalībnieki, kas piedalījās divu stundu skrējienā vai trīs stundu velobraucienā.

Dalībniekiem bija sagatavota karte, kuras teritorija ietvēra Liepājas daļu, sākot no Tirdzniecības kanāla, iekļaujot Vecliepāju, Ezerkrastu un Dienvidrietumu mikrorajonu, un sniedzās uz dienvidiem vēl aiz pilsētas robežas līdz pat Grīnvaltiem, Cenkonei un Pērkonei, kā arī skarot Liepājas ezera krastus un ezera dambju sistēmu. Sacensību laikā bija skaidrs un dzestrs laiks, kas dalībniekiem nesagādāja problēmas, bet uz apbalvošanas laiku par īpašu šovu parūpējās sniega vērpetes.


Visvairāk dalībnieku bija garākajā distancē – uz startu devās 54 komandas. Sešās stundās teju visus punktus sakrāja komanda “Riga Adventure Team” (197 no kopumā 200). Komanda, kuru pārstāv Jānis Ķemers un Alberts Jasāns, finišā atgriezās ar 10 minūšu rezervi un tikai ar viena punkta pārsvaru pār tuvākajiem sekotājiem. Četru stundu noteiktajā kontrollaikā pārliecinoši labāko rezultātu ar 157 punktiem uzrādīja komanda “Kļūdu kaskāde”, kurā startēja Sandis Zukulis un Elīna Petrovska, nākamo labāko komandu pārspējot ar astoņiem punktiem. Arī divu stundu distancē līderi uzrādīja pārliecinošu rezultātu, no tuvākajiem sekotājiem atraujoties par 18 punktiem – ar 83 punktus nopelnīja komanda “Sakas One” no Lietuvas, kuras komandas sastāvā ir Vladas Kutiavinas un Mantas Pocevičius.


Individuālajā divu stundu skrējienā visvairāk (65) punktus sakrāja Jānis Užulis, savukārt trīs stundu velorogainingā ar 182 punktiem 1. vietā ierindojās Mārtiņš Linde. Sacensību rezultātus un distanču kartes visās grupās atbilstoši dalībnieku veikumam var apskatīt: https://rogainings.lv/lv/rezultati/2024/2024lvr/s/


Ikviens dalībnieks finišā saņēma īpaši veidotu medaļu, kā arī piedalījās loterijā ar vērtīgām balvām no sacensību atbalstītājiem – Intervals.lv, Isostar, Garmin, Magnesia un Kokmuiža.
Rogaininga sacensību mērķis ir savākt pēc iespējas vairāk punktu noteiktā kontrollaikā. Kontrolpunktiem ir dažāda vērtība un katra dalībnieka uzdevums ir pašam saplānot veicamo maršrutu, lai varētu apmeklēt pēc iespējas vairāk un vērtīgākus kontrolpunktus.


Orientēšanās sacensības “Liepājas Dienvidu fortu rogainings” ir Baltijas lielākā rogaininga sacensību seriāla “Pilsētas leģendas” otrais posms. Šāda mēroga rogainings Latvijā notiek jau ceturto gadu, Liepājā – otro. To rīko biedrība “Piedzīvojumu sacensību apvienība” ar Liepājas valstspilsētas pašvaldības atbalstu. Nākamā sacensību kārta notiks 18. maijā Baložos.