Lieldienās ar daudziem dalībniekiem uzsākta rogaininga seriāla “Pilsētas leģendas” piektā sezona Spilvē

Baltijas valstīs lielākā un populārākā rogaininga jeb komandu orientēšanās seriāla “Pilsētas leģendas” piektā sezona, piedaloties visu triju Baltijas valstu pārstāvjiem, uzsākta 1. aprīlī ar “Spilves pļavu rogainingu”, kas bija pirmais no kopumā sešiem posmiem un ko rīkoja piedzīvojumu sacensību aģentūra “Xevents" sadarbībā ar Rīgas valstspilsētas pašvaldību un tirdzniecības centru “Damme”, kā arī Intervals.lv, Isostar, Garmin, Kokmuiža un “Magnesia” atbalstu.

Aptuveni 700 dalībnieku saulainos un siltos laikapstākļos sportiskā un pozitīvā gaisotnē dažādās distancēs izbaudīja otrās Lieldienas, pirmo reizi sacenšoties nevis nedēļas nogalē, bet gan pirmdienā. Sacensību centrs atradās pie Imantas lielākā tirdzniecības centra “Damme” Kurzemes prospektā, taču, ņemot vērā apvidu, kurā orientējās lielais dalībnieku skaits, pirmā posma nosaukums bija “Spilves pļavu rogainings”. 

Sezonas iesākumā dalībnieki bez Imantas, Kleistiem un Spilves un tās pļavām viesojās arī Dižbāržos, Liepezerā, Babītē, Priedainē, Mežārēs. Naskākie punktu vācēji garajās distancēs nonāca Lielupes krastos blakus auto un arī Lielupes dzelzceļa tiltiem. Bija arī jauninājumi, bez rogaininga pārgājiena iesācējiem, pirmo reizi ierasto sešu punktu vietā lielākā kontrolpunktu vērtība bija septiņi (tādi bija trīs kontrolpunkti), kā arī divu vietā mazākā vērtība bija trīs kontrolpunkti ar vērtību viens. Taču maksimālā summa nemainījās – 200 punkti, ko varēja savākt garākās distances pārstāvji, paspējot noteiktajā laika limitā uz visiem 50 kontrolpunktiem

“Garmin” 6h distancē pavisam tuvu maksimumam jeb 200 punktiem, izlaižot tikai vienu kontrolpunktu 4 punktu vērtībā, bija pagājušā gada vicelīderi “Riga Adventure team” ar Jāni Ķemeru un Valdi Čunku sastāvā, kuri uzvarēja arī pagājušā sezonas ievadposmā, pārspējot šīs distances līderus Zigmundu Bīberu un Albertu Jasānu. Pērn pirmajā posmā maksimālos 200 punktus savāca pat četras komandas, taču Jānis ar Valdi to paveica īsākā laikā. Šogad “Laid mums tur laimē diet” pirmajā posmā nepiedalījās, līdz ar to “Riga Adventure team” uzvarēja pārliecinoši.

Kārlis Lauders ar Tomu Bergmani (Kad dzīvot sagribas) sakrāja 181 punktu un ieņēma stabilu otro vietu, bet kopējā ieskaitē 88 komandu konkurencē trijnieku noslēdza labākā Mix jeb jauktā komanda “Dzegužkalna alpīnisti” – ultra distanču skrējējs Jānis Actiņš ar meitu Elīzu Actiņu, kuru kontā 171 punkts un kuri par vienu punktu apsteidza Gati Čirku un Arni Grasi (Citādie). Astoto rezultātu ar 157 punktiem uzrādīja labākā sieviešu komanda “Ampēriņš” ar Madara Apsaloni un Aleksandru Fjodorovu, bet ģimeņu ieskaitē pirmo vietu ieguva “Dzintarlapsas” (Ilze un Ričards Krēmeri un Ieva Simsone).

“Kokmuižas” 4h distancē ļoti spraigā cīņā vairāk nekā 90 komandu vidū ar 125 punktiem uzvaru izcīnīja pagājušā gada kopvērtējuma uzvarētāji Eduards Pāķis un Sniedze Brakovska (Ādaži city). Tāda pati summa arī labākajai vīru komandai “Riga adventure team dublieriem” (Mārtiņš Ozoliņš, Jānis Šneiders, Andis Grandāns), kuri bija sakrājuši 128 punktus, bet, tā kā finišēja nedaudz virs divām minūtēm pēc laika limita beigām, tad trīs punkti viņiem tika noņemti. Tikai divu punktu atstatumā no abām līderkomandām bija trešā rezultāta uzrādītāji Mārtiņš Treijs un Uldis Cīrulis (Putekļu rijēji). Sesto rezultātu kopējā ieskaitē uzrādīja sieviešu konkurences favorītes un pagājušā gada līderes Ieva Godiņa un Aiga Kalniņa (BR3), kuras bija vienīgās dāmas ar rezultātu virs simts punktiem (112 punkti). Ģimeņu ieskaitē labākais veikums ar 76 punktiem sanāca Armandam Valdmanim ar Baibu un Mārtiņu Krustiņiem (Baltie zalkši).

“Dammes” 2h distancē, kur dominēja vīriešu komandas, arī bija ļoti spraiga cīņa par labāko rezultātu, jo pirmās divas komandas šķīra viens punkts. Uzvaras laurus ar 68 punktiem plūca “Gold miners” ar Jāni Dūku un Kristapu Gādmani, kuri pagājuša gadā kopvērtējumā ieņēma pirmās divas vietas rogaininga skrējienā. Pārtērējot piecas ar pusi minūtes un tādējādi šķiroties no sešiem punktiem, beigās ar 67 punktiem otro vietu ieņēma abi Tomasi – Tīss un Neuss-Lucs no “Mirāžas”. Trijnieku 56 komandu konkurencē ar 64 punktiem noslēdza pagājušā gada kopvērtējuma uzvarētāji Gunārs Ozoliņš un Uldis Pormeistars (LV Bārdas), par vienu punktu apsteidzot lietuviešus.

Šajā distancē sešinieku noslēdza labākā Mix komanda “Logo”, kuras sastāvā startēja un 57 punktus nopelnīja panākumus triatlonā un riteņbraukšanā guvusī Lāsma Ozola un Gatis Osvalds. Ruslans un Etjēns Samuševi (Vēl nav, bet būs) ar 49 punktiem uzvarēja ģimeņu ieskaitē, bet sievietēm ar 45 punktiem pārliecinoši pirmās bija Annija Zaļaiskalna un Beāte Briška (Māsiņas krāsiņas).

3h MTB distancē ar samērā iespaidīgu punktu summu (189) uzvaru izcīnīja pasaules čempionāta 14. vietas ieguvējs un Eiropas čempionātā velo orientēšanās divdesmitnieku noslēgušais Andris Sarksņa. Par otro vietu vairāk nekā 70 dalībnieku vidū notika ļoti spraigs duelis, jo nākamie divi ieguva 173 punktus, bet pie šāda vienāda rezultāta otrā tika pagājušās sezonas vicelīderim Raitim Muižniekam, kurš tikai par trim sekundēm bija ātrāks par Aivi Zetmani, ceturtajam paliekot spēcīgam igaunim, kurš startējis lielajos čempionātos. Sievietēm ar vienādu punktu skaitu un arī laiku pirmo vietu sadalīja lietuvietes, bet ļoti līdzīgajā četru Latvijas pārstāvju vidū labāko rezultātu uzrādīja iepriekšējo sezonu kopvērtējuma uzvarētāja Inese Kauķe, kura līdz ar to izpelnījās tiesības kāpt uz goda pjedestāla trešā pakāpiena.

“Isostar” 2h skrējienā uzvaras izcīnīja Užuļu ģimenes atvases Jānis un Anita. Ja Jānim tas nācās ļoti grūtā cīņā ar Miķeli Zumbergu, kuru apsteidza par punktu, tad Anita otrās vietas ieguvējai Dinai Alsknei bija priekšā par septiņiem punktiem. Trešās vietas Aigars Šuvcāns un Anžela Šapavalova, kuri abi divi ceturtās vietas ieguvējus Gustavu Venteru un Aneti Dārtu Rožkalni apsteidza par diviem punktiem.

Otrais posms paredzēts pēc trim nedēļām, 20. aprīlī, Liepājā.