Jauni uzvarētāji “Pilsētu leģendu” rogaininga seriāla otrajā posmā Valmierā

Sestdien, 7.augustā, jau trešo gadu pēc kārtas Vidzemes lielākajā pilsētā norisinājās aizraujošās starptautiskās komandu orientēšanās sacensības “Valmieras rogainings”, kas bija lielākā Latvijas rogaininga seriāla “Pilsētas leģendas” otrais posms un kurā startēja arī dažas Igaunijas komandas.

Dalībnieki sacentās ierastajās Magnesia 2h, Isostar 4h vai Garmin 6h distancēs, individuālajā rogaininga skrējējienā (14km), kā arī velobraucējiem mērojās spēkiem trīs stundu MTB distancē. Galvenajās trijās distancēs bija jauni uzvarētāji.

Rogainings ir komandu orientēšanās sporta veids, kas radies Austrālijā. Tā nosaukums cēlies, savienojot trīs sporta veida izgudrotāju vārdus. Rogaininga distancēs dalība notiek komandās, kurās ir divi līdz četri dalībnieki. Nozīmīgākā atšķirība, salīdzinot ar klasisko orientēšanos, ir iespēja katras komandas dalībniekiem pašiem izvēlēties distances garumu un maršrutu, vācot kontrolpunktus ar dažādām vērtībām. Valmieras rogaininga teritorija bija daudzveidīga, un pirmo reizi šīs pilsētas rogaininga sacensības notika skaistajā Gaujas nacionālajā parkā. Divu, četru un sešu stundu distancēs bija atsevišķas četras dažādas grupas jeb kategorijas – vīriešu, sieviešu, jauktā un ģimeņu.

Garākajā “Garmin 6h” distancē no maksimālajiem 200 punktiem tikai divām komandām izdevās nopelnīt vairāk par pusotru simtu. Viena no tām bija pirmā posma vicelīderi “Vijolīšu grava” (Māra Pucena, Klāvs Svilpe), kuri pirms divām nedēļām Rīgā tikai par vienu punktu piekāpās igauņiem, bet šoreiz ar iegūto 161 punktu bija labākie. Par desmit punktiem no viņiem atpalika otrās vietas ieguvēji un pirmajā posmā nestartējušie Madara Apsalone un Jānis Kalniņš (“Ampēriņš”), kuri savāca 154 punktus, bet tā kā finišēja nedaudz vairāk nekā trīs minūtes virs noteiktā laika, tad trīs punkti viņiem tika noņemti. Trijnieku no kopumā vairāk nekā piecdesmit komandām noslēdza 147 punktus ieguvušie “ALUSALA” (Andris Zvanītājs, Austris Lepiksons), bet kopējā ieskaitē ar 143 punktiem 4.vietu ieguva labākā sieviešu komanda no Valmieras “Vidzemnieces” (Nora Baranovska, Monta Liepiņa), iegūstot tādu pašu punktu skaitu kā komandai “PUMPIS”.

“ISOSTAR 4h” distancē, kur sacentās 30 komandas, labākās divas savāca pāri par simts punktiem, esot krietni priekšā pārējiem. Pagājušā posma pārliecinošajiem uzvarētājiem Jānim Ķemeram un Valdim Čunkam (Riga Adventure team) ar nopelnītajiem 106 punktiem šoreiz nācās samierināties ar otro vietu, atzīstot mājinieku valmieriešu Edgara Kokorēviča, Ineses Kokorēvičas un Roladna Rudīša pārākumu, kuri iekrāja 117 punktus. Abas līderkomandas par vairākām minūtēm pārsniedza laika limitu, taču, neskatoties uz atņemtajiem attiecīgi 9 un 7 punktiem, tās tāpat par dažiem desmitiem punktu apsteidza tuvākos sekotājus, jo trešo ieguvušajiem Edgaram Zaķim un Natālijai Treulandei izdevās iekrāt tik pat cik igauņiem – 84 punktus, taču mūsējie pavadīja distancē nedaudz mazāk laika, tādējādi tiekot pie trešā vietas.

Ja pirmajā posmā vissīvākā cīņa par uzvaru norisinājās “Garmin 6h” distancē, tad šoreiz šāda cīņa izvērtās īsākajā “Magnesia 2h” distancē, kur pirmais trijnieks satilpa trīs punktu robežās. Uzvaru svinēja pirmajā posmā 4.rezultātu uzrādījušie Reinis un Anete Zāberi no “Šurpu-turpu”, kuri vienīgie šoreiz pārsniedza 40 punktu robežu (41 punkts). No 4h distances  iepriekšējā posmā Rīgā uz 2h Valmierā pārgājušie Kārlis Evertovskis un Valentīna Romanova uzrādīja otro rezultātu (39 punkti), par vienu punktu apsteidzot “Bez steigas” (Intars un Uldis Metumi) un “Virtuļus” (Sandis un Dāvis Pētersoni). Turpat blakus ar 36 punktiem bija vēlreiz sieviešu konkurencē labāko rezultātu uzrādījušās Anete Dārta Rožkalne un Gunita Daldere (Pilsētas žurkas). Tikmēr pirmajā posmā dominējušie saulkrastieši šoreiz ierindojās 9.vietā.

Rogaininga skrējienā atkal labākā sieviešu konkurencē bija Anita Užele, bet vīriešiem konkurentiem cerības neatstāja Mārtiņš Treijs. Savukārt 3h MTB orientēšanās pie pārliecinošām uzvarā tika Mārtiņš Linde un Inese Kauķe, kuri nopelnīja attiecīgi 143 un 94 punktus. Sacensības norisinājās sadarbībā ar Valmieras pilsētas pašvaldību, kā arī ar “Isostar”, “Magnesia”, “Garmin”, “Brooks” atbalstu.

Nākamais “Pilsētu leģendu” rogaininga seriāla posms norisināsies Ķekavas pusē pēc pusotra mēneša – 25.septembrī.