Ar pustūkstoti lielu dalībnieku skaitu aizvadīts Liepājas kanālu rogainings

Sestdien, 22. aprīlī, aizvadītas Liepājas kanālu rogaininga sacensības, kurās startēja apmēram pustūkstotis dalībnieku kādā no divu, trīs, četru vai sešu stundu orientēšanās distancēm.

Sacensībās piedalījās gan pieredzējuši garo distanču sportisti, gan arī jauni dalībnieki, kuriem tā bija pirmā pieredze šāda veida sacensībās. Kā vieni, tā otri atzina – bija interesanti plānot maršrutu ar iespējami daudziem izvēles variantiem, kā arī varēja pabūt tādās vietās, par kuru esamību nenojauta pat paši liepājnieki. 

Rogaininga sacensību mērķis ir savākt pēc iespējas vairāk punktu noteiktā kontrollaikā. Kontrolpunktiem ir dažāda vērtība un katra dalībnieka uzdevums ir pašam saplānot veicamo maršrutu, lai varētu apmeklēt pēc iespējas vairāk un vērtīgākus kontrolpunktus. Kopumā sacensību centrā pie Liepājas Valsts tehnikuma ēkas Vānes ielā 4 pulcējās vairāk nekā 160 komandas un 60 individuālie dalībnieki, lai izstaigātu, izskrietu vai izbrauktu ar velosipēdu pašu izstrādāto maršrutu.

Ilgākajā – sešu stundu – distancē devās 76 komandas, no kurām visvairāk punktus (192) sakrāja komanda “Laid mums tur laimē diet” (Zigmunds Bībers un Alberts Jasāns). Četru stundu distancē 41 komandas konkurencē labāko rezultātu ar 130 punktiem uzrādīja komanda “Ādaži city” (Sniedze Brakovska un Eduards Pāķis). Divu stundu rogainingā ar 81 punktu labāko rezultātu uzrādīja Vilnis Frišfelds, savukārt trīs stundu velorogainingā ar 164 punktiem 1. vietā ierindojās Raitis Muižnieks.  Sacensību rezultātus visās grupās atbilstoši izcīnītajām vietām var apskatīt: https://rigasrogainings.lv/lv/rezultati/2023/2023lie/t/

Ikviens dalībnieks finišā saņēma īpaši veidotu medaļu, kā arī piedalījās loterijā ar vērtīgām balvām no sacensību atbalstītājiem – Isostar, Garmin, Valmiermuižas alus, Magnesia un Kokmuižas alus. 

Komandu orientēšanās sacensības “Liepājas kanālu rogainings” ir Baltijas lielākā rogaininga sacensību seriāla “Pilsētas leģendas” otrais posms. Šāda mēroga rogainings Latvijā notiek jau ceturto gadu. To rīko biedrība “Piedzīvojumu sacensību apvienība” ar Liepājas valstspilsētas pašvaldības atbalstu, kā arī ar Isostar, Garmin, Valmiermuižas alus, Magnesia un Kokmuižas alus atbalstu. Nākamā sacensību kārta notiks Rīgas lidostas apkārtnē jau 21. maijā.