21.martā pie t/c “Spice” startēs populārās rogaininga sacensības “Rīgas rogainings”

Latvijā un Baltijā apmeklētākās rogaininga sacensības “Rīgas rogainings” 21.martā startēs pie t/c “Spice”, kurā pilsētas apvidū skrējēji un kontrolpunktu meklētāji gan no Latvijas, gan citām valstīm orientēsies Isostar 2 stundu, Spice 4 stundu vai Garmin 6 stundu distancēs. Organizatori īpaši aicina bērnus ar ģimenēm piedalīties aizraujošajā bezmaksas rogaininga pastaigā ar instruktoriem vai izmēģināt spēkus kādā no Ģimenes grupām, kā arī skrējējus, kuriem tiek piedāvāta 14km distance caur norādītajiem kontrolpunktiem.

Pavasara rogainingam aicināti pievienoties pilnīgi visi – sportisti un orientēšanās entuziasti, kuri jau ir šo sacensību meistari un kuru kodolu pārsvarā veido orientieristi, kā arī aktīvā dzīvesveida mīļotāji un arī vienkārši aktīvi cilvēki, kuriem patīk savu brīvo laiku pavadīt svaigā gaisā un aktīvi darboties. Rogainings savā būtībā ir ļoti demokrātiska nodarbe, kurā sevi izmēģināt var jebkurš, jo, pirmkārt, dalībnieki var izvēlēties savām spējām piemērotu distanci un, otrkārt, distancē ir iespējams krāt tik daudz kontrolpunktus, cik paši uzskata par nepieciešamu.

“Šogad rogainings būs Rīgas vēsturē vispurvainākais, kas aptvers arī Bieriņu un Medema purvus ar daudziem skaistiem purvu ezeriņiem. Ja uzmanīgi lasīsiet kartē iezīmētos pārvaramos un nepārvaramos grāvjus - nenogrimsiet. Visuzmanīgākie varbūt pat tiks cauri sausām kājām, bet tas atkarīgs no nokrišņiem turpmākajās nedēļās. Distance ieplānota arī no Torņkalna līdz Tīrainei, no Dzintariem (tiem, kas Mārupē) līdz Stūnīšiem. Pa vidu tam dalībniekiem būs iespēja izpētīt, kur tad sākas Mārupīte, un paskatīties, kas aug Akmensdārzā. Ja kādam būs līdzi maizītes, varēs ieturēt maltīti skatoties, kā nosēžas vai paceļas lidmašīnas,” tā izteicās distances autors un plānotājs Reinis Bērziņš.

Šogad Rīgas rogainings ir iekļauts rogaininga seriālā “Pilsētas leģendas”, kas norisināsies 6 posmos dažādās pilsētās un arī apvidos, veidojot sacensību kopvērtējumu. Dažos no posmiem būs arī 3h MTB distance tiem, kam vairāk patīk braukt ar velo nekā skriet. Reģistrācija sacensībām pieejama mājas lapā www.rogainings.lv

Pasākumu piedāvā Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments. Atbalsta t/c “Spice”, ISOSTAR, Garmin, Magnesia un Brooks.