Ķekavas novada Daugmales rogainings

Leģenda

Indriķa hronikā minēta pirmā zināmā tirdzniecības osta baltu zemēs - Zemgales osta (portus Semigallia), kas piederēja turīgajiem zemgaļiem. Pēc Rīgas arhibīskapa Alberta lūguma pāvests Inokentijs III 1200.gadā aizliedza kristīgajiem tirgotājiem šo pagānu ostu apmeklēt, pārkāpējus sodot ar nāvi. Vēl aizvien Zemgales ostas atrašanās vieta nav noskaidrota - pastāv versijas par Lielupes grīvu, Jelgavu vai Mežotni, bet ticamākā versija varētu būt tieši Daugmales pilskalns.

SACENSĪBU norise un PROGRAMMA  

Nokļūsti uz pasākumu izmantojot Waze vai Google Maps  

 Pievieno pasākumu savam kalendāram 

 Uzzini jaunāko informāciju sekojot Facebook Event 

Laiks Aktivitāte
09:30 Sākas numuru izņemšana un karšu dalīšana
11:00 Starts 6h rogainingam
11:30 Starts 3h MTB roganingam
12:00 Starts 4h rogainingam
13:00 Starts 2h rogainingam, 2h Rogaininga skrējienam un Rogaininga pastaigai
14:30 Kontrollaika beigas 3h MTB roganingam
15:00 Kontrollaika beigas 2h roganingam un 2h Rogaininga skrējienam
16:00 Kontrollaika beigas 4h roganingam
17:00 Kontrollaika beigas 6h roganingam
17:10 Sākas apbalvošana visām distancēm un loterija

MTB braucējiem šajā sezonā būs iespēja piedalīties visos "Pilsētas leģendas posmos", līdz ar to varēs pilnvērtīgi izbaudīt visu seriālu.  Kopvērtējums tiks rēķināts summējot iegūtos punktus visos posmos kopā, izņemot 1 posmu ar viszemāko rezultātu (par tādu uzskata arī izlaistu posmu).

O-Run distances veicējiem šogad vairs nebūs pavēles distance, bet klasiska rogaininga izvēles distance ar 2h laika limitu, kur tad pašiem ir jāizplāno un jāsavāc maksimāli daudz punktu (jebkurus - bez ierobežojumiem). 

Kā ierasts, finišā visi saņems piemiņas medaļu un pasākuma noslēgumā būs Garmin, Isostar u.c. dāvanu loterija un apbalvošana.

distances

2h rogainings, 4h rogainings un 6h rogainings notiek 2-4 dalībnieku komandās, no kuriem vismaz viens sacensību dienā ir sasniedzis 18 gadu vecumu. Ja komanda sastāv no dalībniekiem līdz 18 gadu vecumam, tad dalībniekiem līdzi jābūt rakstiskai vecāku vai aizbildņu atļaujai, lai piedalītos sacensībās. Atļaujas paraugs atrodams te.

2h O-Run, jeb Rogaininga skrējiens notiek individuāli, kur dalībnieks izplāno savu distanci un 2h cenšas savākt pēc iespējas vairāk punktus skrienot. Ir iespējams piedalīties arī 4h un 6h distancēs, bet par to ir jāraksta uz xrace@xrace.lv un tas būs ārpus kārtās (rezultāts būs tabulā, bet dalībnikies netiks apbalvots).

3h MTB rogainings notiek individuāli, kur dalībnieks izplāno savu distanci un 3h cenšas savākt pēc iespējas vairāk punktus braucot ar velo.

Rogaininga pastaiga (2h ~5km) bērniem līdz 12 gadu vecumam (ieskaitot). Rogaininga pastaigās var doties izmantojot aplikāciju vai kopā ar sacensību organizatoru nodrošinātu instruktoru. Ja Rogaininga pastaigā piedalās bērns, kas jaunāks par 7 gadiem, tad viņam obligāti ir nepieciešama viena pieaugušā līdzdalība, kas pavada un uzņemas atbildību par bērnu.

Rogaininga laikā satiksme netiek apturēta, un, piedaloties sacensībās, dalībnieku pienākums, ir ievērot Ceļu satiksmes noteikumus.

SACENSĪBU centrs

Sacensību centrs atradīsies pie Daugmales pamatskolas.

APVIDUS

Kāds neizpratnē jautās - kāpēc "Pilsētas leģendas" aizmaldījušās līdz pat Daugmales pagastam, kur pat tuvumā nav nevienas pilsētas? Bet, ja pagriezīsim pulksteni atpakaļ līdz 12.gadsimtam pirms krustnešu ierašanās - tieši Daugmale, domājams, bijusi lielākā senpilsēta visā Latvijas teritorijā, kur visādiem vadātājiem bija darba pilnas rokas aizmaldināt mūsu senčus neceļos. Bez Daugmales pilskalna Daugavas krastos apmeklēsim arī Nāves salu, kas pirms Rīgas HES uzbūvēšanas nebija vis nekāda sala, lai gan vācu fronte 1.pasaules kara laikā to atdalīja no pārējās sauszemes. Izskriesim arī Bēgļu ceļu, pa kuru 1.pasaules kara laikā Daugavai pāri cēlās Kurzemes un Zemgales iedzīvotāji. Dziļāk sauszemē sastapsimies ar karsta kritenēm, kad pazemes ūdeņi izskalojuši ģipsi un kaļķakmeņus, kamēr virszeme beidzot iegruvusi kā bedre vai pat ezeriņš (piemēram, Liliju ezers). Iespaidīgos grants pakalnus (piemēram, Sakaiņu pilskalnu vai Riekstukalnu) te sagrūdis ledājs pirms 18 tūkstošiem gadu. Bet virs pakalniem saauguši stalti priežu sili, kas ļaus skrējējiem doties arī pēc azimuta. Tikai purvainākajās ieplakās sakuplojuši biezāki un necaurejamāki krūmi. Tīro gaisu senāk bija iecienījuši gan Baldones sanatorijas atpūtnieki, gan astronomi, kas šeit uzstādījuši lielāko optisko teleskopu Baltijā (un 12. lielāk pasaulē) - Šmita teleskopu. Nākotnē šis teleskops iesaistīsies arī Zemei bīstamo objektu (asteroīdu un komētu) novērošanā, lai mums negadītos tāpat kā dinozauriem.

Velo distances dalībniekus iepriecinās labi braucamie meža ceļi, kur tikai ļoti reti sastopamas grimstošās smiltis un stiegoši dubļi. Diemžēl pēc vētras uz mazākajiem celiņiem un takām būs daudz nogāztu koku, kurus grūti pāriet vai apiet.

Daži norādījumi par sacensībām

 • Vienam komandas dalībniekiem jādodas uz reģistratūru izņemt dalībnieku numurus, jānosauc komandas nosaukums. Komandas pārstāvis ar pakas saņemšanu apliecina, ka uzņemas turpmāko atbildību par SI karšu (identu) un īrētā ekipējuma nodošanu nebojātu pēc finiša. Sacensību aploksnē atradīsies SIAC čipi ar aprocēm (izņemot dalībniekus, kas vēl nav sasnieguši 3 gadu vecumu un rogaininga pastaigai), mūsu atbalstītāju piedāvājumi, enerģijas batoniņš, sacensību karte katram dalībniekam un medaļa. 
 • Bērnu pastaigas aploksnēs papildus būs diplomi ar uzlīmēm, kuras paši varēsiet pielīmēt savam diplomam – par katru atrasto kontrolpunktu vienu uzlīmi. Aploksnē atradīsiet arī instrukciju, kā atzīmēties katrā kontrolpunktā ar viedtālruņa aplikāciju MapRunF (tās lietošana nav obligāta, bet pēc sacensībām varēsiet internetā apskatīt savus atrastos kontrolpunktus un maldīšanos). 
 • Finiša šķērsošana būs kā iepriekš – izskrienot finiša arkai, SIAC čips nopīkstēs, nomirgos un izslēgsies. Lai pārliecinātos, ka tas tā arī notiek, tad ejot cauri finiša arkai, variet skatīties uz čipa un pielikt pie auss. 
 • Mantu glabātuvē dalībnieki paši varēs salikt un paņemt mantas. Mēs nenodrošināsim apsardzi un negarantēsim to drošību, tomēr nodrošināsim ka pie tās atrodas mūsu tiesnesis.
 • Loterija - visu distanču apbalvošana un balvu loterija būs pasākuma noslēgumā.

GPS sekošana tiešraidē un un analīze pēc sacensībām

Gan ļaut līdzjutējiem sekot Tavam GPS ceļam sacensību centra ekrānā, gan ierakstīt un pēc sacensībām pašiem analizēt savu (vai konkurentu) maldīšanos apkārt īstajai kontrolpunkta vietai varēs jebkurš ar to pašu viedtālruņa aplikāciju MapRun6:

 • Noskenē šo QR kodu vai soli pa solim seko instrukcijai zemāk!
 • iPhone versija: https://apps.apple.com/au/app/maprun6/id1550049241
 • Android versija: https://play.google.com/store/apps/details?id=au.com.fne.maprun6
 • Atver aplikāciju > Name > Pieraksti savu (vai komandas) vārdu, uzvārdu, dzimumu, vecumu > Accept > Select Event > Latvia > Pilsetas_legendas > "Pasākuma nosaukums" (no plkst. 10:00 kartes atvēršanai vairs nevajadzēs slepeno PIN kodu)!
 • Ieslēdz GPS funkciju viedtālrunī īsi pirms starta šāviena un spied pogu "Go to Start"!
 • Nonākot 15 metru rādiusā ap startu (neizlaid!) vai kontrolpunktiem vai beigās finišu, tie iekrāsosies zaļi (ieskaitīts), bet viedtālrunis iepīkstēsies/ievibrēsies (turpmāk vari turēt tālruni savā kabatā vai somā, nevelkot to ārā līdz pat finišam, jo kamēr vien dzirdi tālruņa pīkstienus pie katra kontrolpunkta - tas nozīmē, ka aplikācija sekmīgi darbojas).
 • Tikai maršruta ierakstīšanai vari tālruņa vietā izmantot arī savu GPS aproci, pēc finiša ielādējot savu GPX maršrutu šeit: http://www.p.fne.com.au/#/gpsupload
 • Maršruti būs apskatāmi šeit: http://www.p.fne.com.au/rg/cgi-bin/SelectResultFileForSplitsBrowserFiltered.cgi
 • Ja MapRun6 aplikācija jums neieskaitīja kādu kontrolpunktu, tad nospiediet: Show Results > izvēlies tikko noskrieto rogainingu > Review Results (HITMO) un norādiet trūkstošos kontrolpunktus!

EKIPĒJUMS DISTANCĒ

Iesakām izvēlēties ērtu, sportisku apģērbu un ērtus apavus, kuros varat staigāt gan pa pilsētu, gan arī mežu. Katrai komandai obligāts ekipējums ir uzlādēts mobilais telefons ar ievadītiem organizatoru telefonu numuriem, kas atrodas uz sacensību kartes. Ieteicamais ekipējums distancē visām komandām ir marķieris, ko izmantot distances plānošanā, lai sazīmētu komandas maršrutu, kompass ar grādu iedaļām, lineāls, pulkstenis, enerģētiska pārtika un dzēriens. 

Sacensību karte un teritorija

Sacensību kartes dalībnieki saņem sacensību rītā reģistrējoties reģistrācijas teltī. Kartes būs mitrumizturīgas, bet katrs dalībnieks pats ir atbildīgs par kartes saglabāšanu mitruma apstākļos. Kartes mērogs ir 1:20 000 jeb 1 cm = 200 m dabā. Izmērs 62 x 43 cm (ņemiet vērā, izvēloties velo kartes turētāju).

Tā kā šogad visos posmos varēs braukt arī ar divriteni MTB grupā - riteņbraucēju ērtībai kartē būs sašķiroti asfaltēti (brūni) un neasfaltēti ātri/vidēji/lēni/ļoti lēni (jo vairāk raustīti, jo lēnāki) melnie ceļi un takas. Ar šauro stigas apzīmējumu attēlotās traktortehnikas sliedes riteņbraucējiem būs nederīgas, bet kājnieki var mēģināt izspraukties.

Jau pērn izmēģinājām veģetācijas attēlošanu pēc iespējas tuvāk dabā novērojamām pakāpeniskajām pārejām no ļoti jaunas uz jaunu, uz vidēju un vecu mežaudzi, izmantojot 4 dažādas krāsas: zaļu, gaišāku, ļoti gaišu un baltu krāsu, pie kādām jau pieraduši orientieristi savās kartēs. Bet šoreiz ar tām netiks attēlota skrienamība, bet tikai mežaudzes vecums. Šāda smalkāka meža attēlošana iespējama, pateicoties Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūras publicētajiem lāzerpunktu mākoņu datiem, ko katrs var bez maksas lejuplādēt un no tiem uzģenerēt karšu slāņus.

CIENĪSIM PRIVĀTĪPAŠNIEKU TIESĪBAS

Atgādinām, ka ar olīvzaļu standarta orientēšanās apzīmējos iekrāsotās teritorijas ir slēgtas dalībniekiem. Savukārt slēgtos ceļus iekrāsojām sarkanā krāsā. Pat, ja kartē nav iezīmēts, bet dabā ieraudzījāt zīmi "Privātīpašums" vai "Ieeja aizliegta", lūdzam to ievērot un izvēlēties citu ceļu. Protams, pirmkārt jau paši rīkotāji centīsies izplānot kontrolpunktus tā, lai nokļūšana tiem neskartu privātīpašnieku tiesības. Atvainojamies par pieļautajām situācijām, kur tomēr tika traucēts vietējo iedzīvotāju miers. Un visi kopā cienīsim vietējos iedzīvotājus, lai tie tāpat varētu cienīt mūs un lai šis sporta veids varētu sadzīvot un izdzīvot arī nākotnē.

Nr. Kontrolpunkta atrašanās vieta / Checkpoint location Nr. Kontrolpunkta atrašanās vieta / Checkpoint location
20 Z liels koks / N huge tree 45 Dīķa ZR stūris / NW corner of pond
21 Nogāzes ZA stūris / NE corner of slope 46 R bedre / W pit
22 Vaļņa iekšējais stūris / Inner corner of earth wall 47 Grāvja pagrieziens / Ditch bend
23 ZR koks / NW tree 48 Vidējā bedre / Middle pit
24 Z bedre / N pit 49 Grāvja pagrieziens / Ditch bend
25 DR bedre / SW pit 50 A mikropaugura DA pusē / SE slope of E knoll
26 Šaura klajuma A gals / E end of narrow open area 51 Bunkura bedre / Bunker pit
27 Grāvja ZA gals / NE end of ditch 52 DA bunkura bedre / SE bunker pit
28 ZR deguns / NW spur 53 Ieloks / Fold
29 Grāvja gals / Ditch end 54 D bedre / S pit
30 Bij. tilts DR krastā / Ex-bridge on SW bank 55 Grāvja Z gals / N end of ditch
31 R bedre / W pit 56 A bedre / E pit
32 Vidējā bedre / Middle pit 57 Grāvja gals / End of ditch
33 Bedre / Pit 58 A bedre / E pit
34 Z bedre / N pit 59 Grāvja gals / End of ditch
35 Jaunaudzes ZR gals / NW end of young forest 60 DA deguna augša / Upper part of SE spur
36 Grāvja R gals / W end of ditch 61 Grāvju satece / Ditch confluence
37 Ceļa ZA gals / NE end of track 62 Mednieku tornis / Hunters' tower
38 Grāvju krusta D krastā / S bank of ditch junction 63 Bedre / Pit
39 Z bedre / N pit 64 Bedre ar Magnesia ūdeni / Pit with water supply
40 Vaļņa Z gals / N end of earth wall 65 Grāvja D gals / S end of ditch
41 Bedre / Pit 66 Grāvju krustojums / Ditch junction
42 D grāvīša ZA gals / NE end of S ditch 67 Vaļņa D gals / S end of earth wall
43 Vaļņa stūra R nogāze / W slope of earth wall corner 68 A bunkura bedre / E bunker pit
44 Kociņš A krastā / Tree on E bank 69 Tranšejas ZA gals / NE end of trench
Finišs zem arkas / Finish under arch
* Z - ziemeļu, R - rietumu, A - austrumu, D - dienvidu / N - northern, W - western, E - eastern, S - southern