Rīgas Hausmaņa purva rogainings

LEĢENDA

Rīgu senāk visapkārt iejoza smilšu kalni (piemēram: Grīziņkalns), bet otrpus tiem pleties briesmīgs purvs, kurā slīkuši pajūgi, lopi un pat ļaudis. 17.-18. gadsimtā uz pauguriem purva vidū apmetās brīvzemnieki. 1930. gados purvā sāka rakt grāvjus, izrokoties līdz baltajām smiltīm zem purva. 1960. gados šajā būvniecībai it kā nepiemērotajā vietā beidzot sākās daudzstāvu apbūve - tapa gan Ķīnas mūris, gan Kremļa siena (kurā savulaik izmitināti drošības dienesta darbinieki), gan Kukurūzas vālītes (pēc franču projekta), gan Mauzolejs (šašliku ēstuve, kuru pērn nojauca), gan tirdzniecības centrs "Minska" (runā, ka tautu draudzības vārdā Minskā esots uzcelts līdzīgs lielveikals "Rīga").

SACENSĪBU NORISE UN PROGRAMMA  

 Pievieno pasākumu Google kalendāram, vai  Pievieno pasākumu Apple kalendāram

Sacensību norise un programma ir provizoriska un tā var tikt precizēta 1-2 nedēļas pirms pasākuma vai ātrāk.

Laiks Aktivitāte
09:30 Sākas numuru izņemšana un karšu dalīšana
11:00 Starts Garmin 6h rogainingam
11:30 Starts MTB 3h rogainingam
12:00 Starts Kokmuiža 4h rogainingam
13:00 Starts Domina 2h rogainingam, Isostar Rogaininga skrējienam un Rogaininga pastaigai
14:30 Kontrollaika beigas 3h MTB rogainingam
15:00 Kontrollaika beigas  Domina 2h rogainingam un  Isostar 2h Rogaininga skrējienam
16:00 Kontrollaika beigas  Kokmuiža 4h rogainingam
17:00 Kontrollaika beigas  Garmin 6h rogainingam
17:10 Sākas apbalvošana visām distancēm un loterija

MTB braucējiem šajā sezonā būs iespēja piedalīties visos "Pilsētas leģendas posmos", līdz ar to varēs pilnvērtīgi izbaudīt visu seriālu.  Kopvērtējums tiks rēķināts summējot iegūtos punktus visos posmos kopā, izņemot 1 posmu ar viszemāko rezultātu (par tādu uzskata arī izlaistu posmu).

O-Run distances veicējiem šogad vairs nebūs pavēles distance, bet klasiska rogaininga izvēles distance ar 2h laika limitu, kur tad pašiem ir jāizplāno un jāsavāc maksimāli daudz punktu (jebkurus - bez ierobežojumiem). 

Kā ierasts, finišā visi saņems piemiņas medaļu un pasākuma noslēgumā būs Garmin, Isostar, t/c Domina Shopping, Kokmuiža u.c. dāvanu loterija un apbalvošana.

DISTANCES

Domina 2h rogainings, 4h rogainings un 6h rogainings notiek 2-4 dalībnieku komandās, no kuriem vismaz viens sacensību dienā ir sasniedzis 18 gadu vecumu. Ja komanda sastāv no dalībniekiem līdz 18 gadu vecumam, tad dalībniekiem līdzi jābūt rakstiskai vecāku vai aizbildņu atļaujai, lai piedalītos sacensībās. Atļaujas paraugs atrodams te.

2h O-Run, jeb Rogaininga skrējiens notiek individuāli, kur dalībnieks izplāno savu distanci un 2h cenšas savākt pēc iespējas vairāk punktus skrienot. Ir iespējams piedalīties arī 4h un 6h distancēs, bet par to ir jāraksta uz xrace@xrace.lv un tas būs ārpus kārtās (rezultāts būs tabulā, bet dalībnikies netiks apbalvots).

3h MTB rogainings notiek individuāli, kur dalībnieks izplāno savu distanci un 3h cenšas savākt pēc iespējas vairāk punktus braucot ar velo.

Rogaininga pastaiga (2h ~5km) bērniem līdz 12 gadu vecumam (ieskaitot). Rogaininga pastaigās var doties izmantojot aplikāciju vai kopā ar sacensību organizatoru nodrošinātu instruktoru. Ja Rogaininga pastaigā piedalās bērns, kas jaunāks par 7 gadiem, tad viņam obligāti ir nepieciešama viena pieaugušā līdzdalība, kas pavada un uzņemas atbildību par bērnu.

Rogaininga laikā satiksme netiek apturēta, un, piedaloties sacensībās, dalībnieku pienākums, ir ievērot Ceļu satiksmes noteikumus.

SACENSĪBU CENTRS

Sacensību centrs atradīsies pie t/c Domina Shopping (skvērā pie C ieejas).

APVIDUS 

Sacensības norisināsies Purvciema apkārtnē

DAŽI NORĀDĪJUMI PAR SACENSĪBĀM

 • Vienam komandas dalībniekiem jādodas uz reģistratūru izņemt dalībnieku numurus, jānosauc komandas nosaukums. Komandas pārstāvis ar pakas saņemšanu apliecina, ka uzņemas turpmāko atbildību par SI karšu (identu) un īrētā ekipējuma nodošanu nebojātu pēc finiša. Sacensību aploksnē atradīsies SIAC čipi ar aprocēm (izņemot dalībniekus, kas vēl nav sasnieguši 3 gadu vecumu un rogaininga pastaigai), mūsu atbalstītāju piedāvājumi, enerģijas batoniņš, sacensību karte katram dalībniekam un medaļa. 
 • Bērnu pastaigas aploksnēs papildus būs diplomi ar uzlīmēm, kuras paši varēsiet pielīmēt savam diplomam – par katru atrasto kontrolpunktu vienu uzlīmi. Aploksnē atradīsiet arī instrukciju, kā atzīmēties katrā kontrolpunktā ar viedtālruņa aplikāciju MapRunF (tās lietošana nav obligāta, bet pēc sacensībām varēsiet internetā apskatīt savus atrastos kontrolpunktus un maldīšanos). 
 • Finiša šķērsošana būs kā iepriekš – izskrienot finiša arkai, SIAC čips nopīkstēs, nomirgos un izslēgsies. Lai pārliecinātos, ka tas tā arī notiek, tad ejot cauri finiša arkai, variet skatīties uz čipa un pielikt pie auss. 
 • Mantu glabātuvē dalībnieki paši varēs salikt un paņemt mantas. Mēs nenodrošināsim apsardzi un negarantēsim to drošību, tomēr nodrošināsim ka pie tās atrodas mūsu tiesnesis.
 • Loterija - visu distanču apbalvošana un balvu loterija būs pasākuma noslēgumā.

GPS sekošana tiešraidē

Kurš teica, ka just līdzi rogainingam ir garlaicīgi? Neviens vilks vai lācis nekam citam ar tādu aizrautību nav sekojis līdzi kā rogainingiem, kad pa mežu skraida gaļa un dažkārt pat pati ieskrien mutē. Bet šogad igauņu kolēģi nākuši klajā ar veģetāro un diētisko "zero" līdzjutēja komplektu, kur sacensību centrā vai viedtālrunī varēs vērot, kā pa mežu pārvietojas dažādu krāsu "odziņas", ik pa laikam atrodot pa kontrolpunktam un izvirzoties priekšā citām "odziņām".

Jā, tagad tiešraidē varēs redzēt arī katra dalībnieka savāktos punktus. Noskaties šo Latvijas čempionāta ierakstu (komandu punktus rāda, nospiežot uz izvēlnes ikonas) https://sportrec.eu/gps/lc-rogaininga-2022 un pamēģini nelamāties, kad tava mīļākā komanda aizšauj garām 101. kontrolpunktam un noslīd saraksta apakšgalā.

Ja vēlies, lai tev var sekot tiešraidē - reģistrācijā norādi, ka vēlies īrēt arī GPS sekošanas ierīci (https://rogainings.lv/lv/registracija/) vai arī raksti uz xrace@xrace.lv. Ja nevēlies, lai tev seko, bet esi starp favorītiem, tad tev pat nebūs izvēles - mēs tev tāpat iedosim šādu ierīci.

Šī posma tiešraides GPS karte būs skatāma ikvienam te: https://sportrec.eu/gps/1hlfek6

GPS MARŠRUTU IERAKSTĪŠANA UN ANALĪZE PĒC SACENSĪBĀM

Savukārt tie, kas vēlas pēc sacensībām paši analizēt savu (vai konkurentu) maldīšanos apkārt īstajai kontrolpunkta vietai, var ierakstīt savu maršrutu ar viedtālruņa aplikāciju MapRun6:

 • iPhone versija: https://apps.apple.com/au/app/maprun6/id1550049241
 • Android versija: https://play.google.com/store/apps/details?id=au.com.fne.maprun6
 • Atver aplikāciju > Name > Pieraksti savu vārdu, uzvārdu, dzimumu, vecumu > Accept > Select Event > Latvia > "Pasākuma nosaukums" > Go to Start
 • Ieslēdz GPS funkciju viedālrunī īsi pirms starta šāviena.
 • Nonākot 15 metru rādiusā ap startu vai kontrolpunktiem vai beigās finišu, tie iekrāsosies zaļi (ieskaitīts), bet viedtālrunis iepīkstēsies/ievibrēsies (turpmāk vari turēt tālruni savā kabatā vai somā, nevelkot to ārā līdz pat finišam, jo kamēr vien dzirdi tālruņa pīkstienus pie katra kontrolpunkta - tas nozīmē, ka aplikācija sekmīgi darbojas).
 • Vari tālruņa vietā izmantot arī savu GPS aproci, pēc finiša ielādējot savu GPX maršrutu šeit: http://www.p.fne.com.au/#/gpsupload
 • Maršruti būs apskatāmi šeit: http://www.p.fne.com.au/rg/cgi-bin/SelectResultFileForSplitsBrowserFiltered.cgi
 • Ja MapRun6 aplikācija jums neieskaitīja kādu kontrolpunktu, tad nospiediet: Show Results > izvēlies tikko noskrieto rogainingu > Review Results (HITMO) un norādiet trūkstošos kontrolpunktus!

EKIPĒJUMS DISTANCĒ

Iesakām izvēlēties ērtu, sportisku apģērbu un ērtus apavus, kuros varat staigāt gan pa pilsētu, gan arī mežu. Katrai komandai obligāts ekipējums ir uzlādēts mobilais telefons ar ievadītiem organizatoru telefonu numuriem, kas atrodas uz sacensību kartes. Ieteicamais ekipējums distancē visām komandām ir marķieris, ko izmantot distances plānošanā, lai sazīmētu komandas maršrutu, kompass ar grādu iedaļām, lineāls, pulkstenis, enerģētiska pārtika un dzēriens. 

SACENSĪBU KARTE UN TERITORIJA

Kas jauns kartē (salīdzinot ar iepriekšējiem posmiem):

Apzīmējumi papildināti ar 4 dažādiem šķērsojumiem

 • Neieteicams (slidens baļķis vai bīstama konstrukcija) šķērsojums ar sarkanu krāsu
 • Ieteicams (drošs baļķis vai caurule, bet nekvalificējas kā tiltiņš)
 • Tilts ar sarkanām maliņām (margām)
 • Tunelis, koridors vai eja zem ēkas ar baltām maliņām, kas redzamas cauri kā rentgenā.

Augstumlīknes (kā jau plakanā purvā) būs ar 2 m soli, ja nu apsverat skriet pāri vai apkārt Rīgas augstākajam nedabiskajam kalnam.

Pārējie kartes apzīmējumi - tāpat kā iepriekšējos posmos:

Tā kā šogad visos posmos varēs braukt arī ar divriteni MTB grupā - riteņbraucēju ērtībai kartē būs sašķiroti asfaltēti (brūni) un neasfaltēti ātri/vidēji/lēni/ļoti lēni (jo vairāk raustīti, jo lēnāki) melnie ceļi un takas. (Auto)ceļi ar biezāku līniju, kājnieku un (velo)celiņi un takas ar šaurāku, bet ar pavisam šauro stigas apzīmējumu attēlotās traktortehnikas sliedes riteņbraucējiem būs nederīgas, kamēr kājnieki var mēģināt izspraukties.

Jau pērn izmēģinājām veģetācijas attēlošanu pēc iespējas tuvāk dabā novērojamām pakāpeniskajām pārejām no ļoti jaunas uz jaunu, uz vidēju un vecu mežaudzi, izmantojot 4 dažādas krāsas: zaļu, gaišāku, ļoti gaišu un baltu krāsu, pie kādām jau pieraduši orientieristi savās kartēs. Bet šoreiz ar tām netiks attēlota skrienamība, bet tikai mežaudzes vecums. Šāda smalkāka meža attēlošana iespējama, pateicoties Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūras publicētajiem lāzerpunktu mākoņu datiem, ko katrs var bez maksas lejuplādēt un no tiem uzģenerēt karšu slāņus.

Atgādinām, ka ar olīvzaļu standarta orientēšanās apzīmējos iekrāsotās teritorijas ir slēgtas dalībniekiem. Savukārt slēgtos ceļus iekrāsojām sarkanā krāsā. Pat, ja kartē nav iezīmēts, bet dabā ieraudzījāt zīmi "Privātīpašums" vai "Ieeja aizliegta", lūdzam to ievērot un izvēlēties citu ceļu. Protams, pirmkārt jau paši rīkotāji centīsies izplānot kontrolpunktus tā, lai nokļūšana tiem neskartu privātīpašnieku tiesības. Šobrīd saistībā ar Austrumu maģistrāles izbūvi vairākos posmos slēgta Gustava Zemgala gatve un Braslas iela.

Sacensību kartes dalībnieki saņem sacensību rītā, reģistrējoties reģistrācijas teltī. Kartes būs mitrumizturīgas, bet katrs dalībnieks pats ir atbildīgs par kartes saglabāšanu mitruma apstākļos. Kartes mērogs ir 1:20 000 jeb 1 cm = 200 m dabā. Izmērs 62 x 43 cm (ņemiet vērā, izvēloties velo kartes turētāju).

Nr. Kontrolpunkta vieta / Checkpoint location Nr. Kontrolpunkta vieta / Checkpoint location
20 Z krūms / N shrub 45 Ieplaka / Depression
21 Cauruļvada pagrieziens / Pipeline bend 46 Virsotnes DR mala / SW edge of top
22 Vidējais lielais koks / Middle large tree 47 Ieplakas ZR stūris / NW corner of depression
23 Koks / Tree 48 Ielas DA pagrieziens / SE bend of street
24 Stabs / Pole 49 Kokaudzes D stūris / S corner of tree grove
25 A koks / E tree 50 Mikropaugurs / Knoll
26 Durvis nišā / Door in niche 51 Grāvīša ZR gals / NW end of shallow ditch
27 Kociņš / Little tree 52 Bedre / Pit
28 Krūmu rindas A gals / E end of bush row 53 Z grāvīša D gals / S end of N shallow ditch
29 D lielais koks / S large tree 54 Tranšejas ZA gals / NE end of trench
30 Ēkas A puse / E side of building 55 D Ieloks / S fold
31 Koks / Tree 56 ZA bedre / NE pit
32 Drupas / Ruin 57 Tiltiņš / Footbridge
33 Grāvja R gals / W end of ditch 58 Ieloks / Fold
34 Koks / Tree 59 Lielu koku puduris / Copse of large trees
35 Ielas A gals / E end of street 60 A lielais koks / E large tree
36 Sprauga starp nojumēm / Gap between shelters 61 Koks / Tree
37 Z sprauga žogā / N gap in fence 62 R bedre / W pit
38 Žoga Z gals / N end of fence 63 Piektā bedre no Z / Fifth pit from N
39 Vaļņa vidus / Middle of earth wall 64 Birztalas vidū / Middle of birch grove
40 Ieloks / Fold 65 Tranšejas D gals / S end of trench
41 Grāvja ieteka upītē / Ditch confluence into creek 66 D ēkas DR stūris / SW corner of S building
42 Z ieloks / N fold 67 ZA deguns / NE spur
43 D bedre / S pit 68 Koku rindas D stūris / S corner of tree row
44 Vaļņa D ieloks / S fold of earth wall 69 Koku rindas DR gals / SW end of tree row
Finišs zem arkas / Finish under arch
* Z - ziemeļu, R - rietumu, A - austrumu, D - dienvidu / N - northern, W - western, E - eastern, S - southern