KĀ JĀVEIC ROGAININGA DISTANCE?

Tā kā sacensību laikā ceļu satiksme Rīgas pilsētā netiek slēgta, visiem dalībniekiem ir pienākums sacensību laikā ievērot Ceļu satiksmes noteikumus, būt īpaši piesardzīgiem, šķērsojot ielas, pie luksoforiem. Atrodot kontrolpunktu, visiem komandas dalībniekiem punktā jāatzīmējas SI stacijā, pietuvinot tai savu SIAC čipu tuvāk par 50 cm un sagaidot skaņas vai lampiņas signālu.

Lai komandai ieskaitītu kontrolpunktu, visiem komandas dalībniekiem tajā jāatzīmējas 1 minūtes laikāŅemiet vērā, ka, atzīmējoties, tiek ņemta vērā pirmā atzīme. Ja būsiet pieskrējis pie KP un atzīmējies un komandas biedrs pieskries vēlāk kā pēc 1 minūtes, šis KP netiks ieskaitīts. Komandai jāatzīmējas finiša kontrolpunktā līdz izvēlētās distances kontrollaika beigām.

Pēc kontrollaika beigām apmeklētie kontrolpunkti netiks skaitīti. Par katru kavēto minūti pēc kontrollaika no savākto punktu skaita tiks noņemts 1 punkts. Ja komanda kavēs vairāk kā 30 minūtes, netiks ieskaitīts neviens punkts. Finišā komandai obligāti jānodod tiesnesim SI kartes un cits nomātais ekipējums, ja tāds ir.

Rezultāti komandām būs redzami elektroniski uz ekrāna sacensību centrā, pieejami arī mājas lapā, ko varēs apskatīt no mobilajiem tālruņiem. 

KĀ finišēt?

Lai sacensības būtu vēl ērtākas un finišā varētu ieskriet un nokrists ar sajūtu "distancē ir atdots viss", finišā savu čipu pīkstināt nevajadzēs. Tas tiks nolasīts attaālināti ar speciālu antenu kas atrodas uz sacensību arkas līnijas. Tiem, kas kādu iemeslu dēļ nebūs aktivizējis savus čipus bezkontaktu režīmam, varēs atzīmēties nedaudz tālāk novietotajās finiša stacijās. Kā zināt vai čips ir aktivizēts vai nē? Aktivizēts čips pīkst no attāluma, neaktivizēts ir jāpīkstina stacijā. Tas arī viss.

KĀ JĀVEIC SKRĒJIENA DISTANCE?

Rogaininga skrējiens ir ~14-16km gara distance rogaininga ietvaros - dabā nemarķēts maršruts rogaininga kartē, ko dalībnieki veic individuāli orientējoties - skrienot, ejot vai nūjojot un pa ceļam atzīmējoties nepieciešamajos kontrolpunktos. Rogaininga karte ir viegli lasāma un saprotama arī iesācējiem. Rogaininga laikā satiksme netiek apturēta, un dalībnieku pienākums, apmeklējot distances kontrolpunktus, ir ievērot Ceļu satiksmes noteikumus. Sacensībās uzvar dalībnieks, kurš distanci veicis visātrāk un apmeklējis visus nepieciešamos kontrolpunktus. Sacensību kontrollaiks ir līdz ar 6h rogaininga distances kontrollaiku, un dalībniekam jāatzīmējas finiša kontrolpunktā līdz kontrollaika beigām. Pēc kontrollaika beigām apmeklētie kontrolpunkti netiks skaitīti. Finišā obligāti jānodod tiesnesim SI karte, lai būtu iespējams reģistrēt skrējiena rezultātu. Rezultāti būs redzami elektroniski uz ekrāna sacensību centrā, kā arī vienlaicīgi būs pieejami arī sacensību mājas lapā. 

Sacensību rītā reģistrācijā dalībnieki saņems rogaininga kartes, kur būs attēlots sacensību skriešanas maršruts ar kontrolpunktiem (skatīt attēlu), kuros jāatzīmējas skrējiena gaitā. Kontrolpunkti jāapmeklē jebkādā secībā. Ja dalībniekam finišā iztrūkst kāds kontrolpunkts, dalībnieks rezultātos ierindojas pēc dalībniekiem, kuri ir atzīmējušies visos nepieciešamajos kontrolpunktos.