PROGRAMMA UN SACENSĪBU INFORMĀCIJA (20.06)

SACENSĪBU PROGRAMMA un norise

Rīgas rogainings norisināsies ļoti līdzīgi, kā tas ir bijis jau iepriekš. Lielākās izmaiņas skars tieši katras distances starta laikus, kas būs pārbīdīti nevis ar vienas, bet vairāku stundu atstarpi, lai distancē un centrā vienlaicīgi neatrastos vairāk kā 300 (kas ir noteikts MK noteikumos). Pašlaik ir publicēts kalendārs un var tik mainīts atkarībā no pieteikto dalībnieku skaita.

Laiks Aktivitāte
10:00 Sākas numuru izņemšana un karšu dalīšana visām distancēm
10:00 Var doties Rogaininga pastaigā ģimenes ar bērniem (var doties visu dienu jebkurā laikā)
12:00 Starts 2h, 4h rogainingam, Rogaininga skrējienam
14:00 Kontrollaika beigas 2h. Apbalvošana uzreiz pēc rezultātu publicēšanas.
16:00 Kontrollaika beigas 4h distancei un Rogaininga skrējienam. Apbalvošana uzreiz pēc rezultātu publicēšanas.
17:00 Starts 6h rogainingam
23:00 Kontrollaika beigas 6h distancei. Apbalvošana uzreiz pēc rezultātu publicēšanas.

Daži norādījumi par sacensībām.

 • Apliecinājuma formaNākot uz reģistrāciju (lūdzam nākt tikai vienam pārstāvim no komandas) lūdzam iesniegt parakstītu apliecinājumu (vienu uz komandu). Iesakām pašiem izdrukāt un parakstīt apliecinājumu jau mājās, lai izvairītos no liekas saskares. Saite uz formu atrodama te. Ja nevarat izdrukāt apliecinājumu mājās, tad būs iespēja to aizpildīt uz vietas, bet tas būs daudz nedrošāk un ilgāk. Šis solis ir svarīgs, lai uz vietas nav jāizmanto kopīgās pildspalvas. Ja nav iespēja sagatavot veidlapu mājās, tās būs pieejamas sacensību centrā, bet  to varēs aizpildīt tikai ar līdz paņemto pildspalvu.
 • Sacensību aploksnē atradīsies SIAC čipi ar aprocēm (izņemot dalībniekus, kas vēl nav sasnieguši 3 gadu vecumu un rogaininga pastaigai), mūsu atbalstītāju piedāvājumi, magnija deva, enerģijas batoniņš, sacensību karte katram dalībniekam un medaļa. Par medaļām gan jāpiebilst, ka neskaidrās situācijās dēļ tās sākām gatavot tikai šodien, un nesolām tās izkalt uz 20.jūniju. Ja medaļas aploksnēs nebūs, mēs tās jums piedāvāsim saņemt pēc sacensībām. Medaļu kolekcionāriem šī gada medaļu komplekts patiks, jo visi Pilsētas leģendu posmi veido kopīgu medaļu ansambli. 
 • Bērnu pastaigas aploksnēs papildus būs diplomi ar uzlīmēm, kuras paši varēsiet pielīmēt savam diplomam – par katru atrasto kontrolpunktu vienu uzlīmi. Aploksnē atradīsiet arī instrukciju, kā atzīmēties katrā kontrolpunktā ar viedtālruņa aplikāciju MapRunF (tās lietošana nav obligāta, bet pēc sacensībām varēsiet internetā apskatīt savus atrastos kontrolpunktus un maldīšanos). Šoreiz nebūs ierasto pavadoņu (vāveru, lapsu), kas parādīs ceļu, bērniem būs jādodas savu vecāku/aizbildņu/uzraugu pavadībā
 • Līdzjutējiem šoreiz būs jāiztiek bez loterijas, lai neveidotos burzma, toties apbalvošana būs tāda pati kā iepriekš.
 • Finiša šķērsošana būs kā iepriekš – izskrienot finiša arkai, SIAC čips nopīkstēs, nomirgos un izslēgsies. Lai pārliecinātos, ka tas tā arī notiek, tad ejot cauri finiša arkai, variet skatīties uz čipa un pielikt pie auss. Šoreiz aproces varēsiet noņemt paši (to “atpogājot”), tomēr to varēs darīt tikai tiesnešu klātbūtnē.
 • Mantu glabātuve šoreiz būs atvērtā veidā – nelielā koridorā. Dalībnieki paši varēs salikt un paņemt mantas. Mēs nenodrošināsim apsardzi un negarantēsim to drošību, tomēr nodrošināsim ka pie koridora atrodas mūsu tiesnesis.

SACENSĪBU centrs

Sacensību centrs ir pie Rīgas Kongresu nama Krišjāņa Valdemāra iela 5, Centra rajons, Rīga, LV-1010

Sacensību centrā tiks nodrošinātas tualetes, mantu glabātuve, ģērbtuves, reģistrācija, karšu saņemšana, pirmā medicīniskā palīdzība, apbalvošana. Dalībniekiem būs iespēja iegādāties ISOSTAR enerģijas dzērienus, želejas un batoniņus, kā arī citas lietas sacensību atbalstītāju teltīs. 

Norādes uz sacensību centru: 

izvēlies kādu no 5 distancēm

Rogaininga pastaiga (2h ~5km) bērniem līdz 12 gadu vecumam (ieskaitot), Rogaininga pastaigas tiek veidotas grupās ar bērniem, kurus pavada sacensību organizatoru nodrošināta pieaugusi persona - Instruktors. Ja Rogaininga pastaigā piedalās bērns, kas jaunāks par 7 gadiem, tad obligāti ir nepieciešama viena vecāka vai aizbildņa klātbūtne, kas pavada bērnu. 

2h rogainings, 4h rogainings un 6h rogainings notiek 2-4 dalībnieku komandās, no kuriem vismaz viens sacensību dienā ir sasniedzis 18 gadu vecumu. Ja komanda sastāv no dalībniekiem līdz 18 gadu vecumam, tad dalībniekiem līdzi jābūt rakstiskai vecāku vai aizbildņu atļaujai, lai piedalītos sacensībās. Atļaujas paraugs atrodams te.

Rogaininga skrējiens ir ~14-16km gara distance rogaininga ietvaros, ko dalībnieki veic individuāli orientējoties - skrienot, ejot vai nūjojot un pa ceļam atzīmējoties nepieciešamajos kontrolpunktos. Kontrolpunkti, kuri ir jāapmeklē, ir norādīti uz kartes, ko dalībnieki saņem reģistrācijā sacensību dienā. Rogaininga skrējiena kontrollaiks ir 4 stundas.

NUMURU IZŅEMŠANAS KĀRTĪBA    

Vienam komandas dalībniekiem jādodas uz reģistratūru izņemt dalībnieku numurus, jānosauc komandas nosaukums un jāparakstās reģistrācijas protokolā par starta pakas saņemšanu un ar ko apliecina, ka uzņemas turpmāko atbildību par SI karšu (identu) un īrētā ekipējuma nodošanu nebojātu pēc finiša. Komandas aploksnē atradīsies numuri, saspraudes, SI kartes (identi), aproce SI kartes piestiprināšanai ap roku, kā arī dažādi speciālie piedāvājumi no atbalstītājiem. Komandām, kas īrē kompasus, tie tiks izsniegti kopā ar aploksnēm.

rogaininga Bērnu pastaiga

Starta koridorā būs norāde "Bērnu pastaiga", kur meitenes sarkanās jaciņās gaidīs Bērnu pastaigas dalībniekus. Neaizmirstiet paņemt savus diplomus, kurus atradīsiet starta aploksnēs.

GPS sekošana TIEŠRAIDĒ

Live GPS sekošana ir lieliska iespēja tiešraidē vērot komandu maršrutus un izvēlētās kontrolpunktu apmeklēšanas stratēģijas. Arī pēc sacensībām, dalībniekiem un citiem interesentiem apskatīties, analizēt un salīdzināt maršrutus, dalībnieku noskrietos kilometrus un ātrumu. Reģistrēties savam GPS var mājas lapā reģistrējot komandu, vai arī rakstot uz rogainings@xrace.lv. Cena 5 EUR no komandas.


Saite uz Rīgas vasaras rogaininga 2020 tiešraidi ir šī - http://sportrec.eu/ui/#1f28m4s
Saite uz Rīgas pavasara rogaininga 2020 tiešraidi ir šī - http://sportrec.eu/ui/#1f28m1e
Saite uz Rīgas rudens rogaininga 2020 tiešraidi ir šī - http://sportrec.eu/ui/#1f28lfs
Saite uz Rīgas rudens rogaininga 2019 tiešraidi ir šī - http://sportrec.eu/ui/#1ecoarr

GPS maršrutu ierakstīšana un analīze pēc sacensībām

Savukārt tie, kas vēlas pēc sacensībām paši analizēt savu (vai konkurentu) maldīšanos apkārt īstajai kontrolpunkta vietai, var ierakstīt savu maršrutu ar viedtālruņa aplikāciju MapRunF:

 • iPhone versija: https://apps.apple.com/au/app/maprunf/id1468994114
 • Android versija: https://play.google.com/store/apps/details?id=au.com.fne.maprunf)
 • Atver aplikāciju > Select Event > Latvia > Rīgas Vasaras Rogainings 2020 Kongresu nams (šobrīd to aizsargā PIN kods, bet starta brīdī kodu vairs neprasīs) > Go to Start
 • Ieslēdz GPS funkciju viedālrunī īsi pirms starta šāviena.
 • Nonākot 15 metru rādiusā ap startu vai kontrolpunktiem vai beigās finišu, tie iekrāsosies zaļi (ieskaitīts), bet viedtālrunis iepīkstēsies/ievibrēsies (turpmāk vari turēt tālruni savā kabatā vai somā, nevelkot to ārā līdz pat finišam, jo kamēr vien dzirdi tālruņa pīkstienus pie katra kontrolpunkta - tas nozīmē, ka aplikācija sekmīgi darbojas).
 • Vari tālruņa vietā izmantot arī savu GPS aproci, pēc finiša ielādējot savu GPX maršrutu šeit: http://www.p.fne.com.au/#/gpsupload
 • Maršruti būs apskatāmi šeit: http://www.p.fne.com.au/rg/cgi-bin/SelectResultFileForSplitsBrowserFiltered.cgi
 • Ja MapRunF aplikācija jums neieskaitīja kādu kontrolpunktu, tad nospiediet: Show Results > izvēlies tikko noskrieto rogainingu > Review Results (HITMO) un norādiet trūkstošos kontrolpunktus!

EKIPĒJUMS DISTANCĒ

Iesakām izvēlēties ērtu, sportisku apģērbu un ērtus apavus, kuros varat staigāt gan pa pilsētu, gan arī mežu. Katrai komandai obligāts ekipējums ir uzlādēts mobilais telefons ar ievadītiem organizatoru telefonu numuriem, kas atrodas uz sacensību kartes. Ieteicamais ekipējums distancē visām komandām ir marķieris, ko izmantot distances plānošanā, lai sazīmētu komandas maršrutu, kompass ar grādu iedaļām, lineāls, pulkstenis, enerģētiska pārtika un dzēriens. 

Sacensību karte un teritorija

Sacensību kartes dalībnieki saņem sacensību rītā reģistrējoties reģistrācijas teltī. Kartes būs mitrumizturīgas, bet katrs dalībnieks pats ir atbildīgs par kartes saglabāšanu mitruma apstākļos. Kartes mērogs ir 1:20 000 jeb 1cm = 200m dabā.

Nr. Kontrolpunkta atrašanās vieta / Checkpoint location Nr. Kontrolpunkta atrašanās vieta / Checkpoint location
20 Žoga ZR stūris / NW corner of fence 45 Z žoga R gals / W end of N fence
21 Mūra ZA iekšējais stūris / NE inner corner of wall 46 Mūra iekšējais stūris / Inner corner of wall
22 Mazas drupas / Small ruin 47 Ieplakas ZR nogāze / NW slope of depression
23 Grāvju krustojums / Ditch junction 48 Drupu A fasāde / E facade of ruin
24 Purva DA stūris / SE corner of marsh 49 Ēkas D fasāde / S facade of building
25 Koku pudura vidū / Middle of tree copse 50 Takas līkums / Path curve
26 Ēkas R stūris / W corner of building 51 Ieplaka / Depression
27 Žoga ZR iekšējais stūris / NW inner corner of fence 52 Z dižpriede / N huge pine
28 Eglīšu puduris / Copse of young spruce-trees 53 Ieloks / Fold
29 Koks mūra D galā / Tree at S end of wall 54 Mežā pie žoga līkuma / In forest at fence corner
30 Žoga stūris / Fence corner 55 Puduris klajuma vidū / Copse amidst open area
31 DR koks iekšpagalmā / SW tree inyard 56 Virsotne / Top
32 Parka D stūris / S corner of park 57 Ieloks / Fold
33 Žoga A stūris mežiņā / E corner of fence in grove 58 Z ieloks kokaudzē / N fold in grove
34 Ēkas Z stūris / N corner of building 59 DR koks / SW tree
35 R koks ēku stūrī / W tree in building corner 60 DA koks ezera krastā / SE tree on lake bank
36 9.koks no D / 9th tree from S 61 Žoga iekšējais stūris / Inner corner of fence
37 Z koks R krastā / N tree on W bank 62 Atstatu koks pie žoga / Separate tree by fence
38 Ieloks uz D no strupceļa / Fold S of dead end 63 Deguna nogāze / Spur slope
39 Ieliņas līkums / Curve of small street 64 Krūmu pudura Z gals / N end of scrub
40 ZR koks / NW tree 65 Mikropaugurs / Knoll
41 Statīvs pirms mola gala / Stand before pier tip 66 Pie elektrības staba / By powerline pylon
42 Ezera A gals / E end of lake 67 Koks ielas DR galā / Tree at SW street dead end
43 Ēkas ZR stūris / NW corner of building 68 Dzelzceļa vārtu Z puse / N side of railroad gate
44 Krūmu Z gals D krastā / N end of scrub on S bank 69 Cauruļu loks uz tilta / Pipeline bend on bridge
Finišs zem arkas / Finish under arch
* Z - ziemeļu, R - rietumu, A - austrumu, D - dienvidu /
N - northern, W - western, E - eastern, S - southern