Rīgas Piķurgas mežu rogainings 2021 - 23. oktobrī

LEĢENDA

Plāksne pie altāra Biķeru baznīcā vēsta: “1775. g. 19. jūlijā, sestajā svētdienā pēc Trīsvienības dienas, īsi pirms dievkalpojuma sākuma zibens iespēra caur torni šinī baznīcā, bet nenodarīja nekādu lielāku postu, vien apsvilināja šo altāri. Saudzi, Tēvs, saudzi.” Padomju laika šeit ierīkoja jahtu un vitrāžu darbnīcu. 1970.gadā nozog 17.gadsimta altārgleznu "Kristus pie krusta", ko 2003.gadā brīnumainā kārtā atkal atgūst.

SACENSĪBU norise un PROGRAMMA  

Atjaunots 11.10.2021.

Ievērojot Ministru kabineta 9.10.2021. rīkojumu nr. 720 "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu", masu starts nenotiks, bet tā vietā būs atsevišķa starta un finiša arka (kā Olainē), kur varēs startēt paša izvēlētā laikā starp 9:30 un 15:00. Pasākuma kontrollaiks paliek 17:00.

Reģistrācijas telts atradīsies ārpus norobežotās zonas. Lūdzam turp doties tikai komandas kapteini ar jebkādu mutes un deguna aizsegu.

Dalībniekiem ir jāņem vērā visi pasākuma dienā spēkā esošie epidemioloģiskie drošības nosacījumi. Tie, kas būs uzrādījuši
derīgu pārslimošanas/vakcinācijas sertifikātu*, drīkstēs fiziski kontaktēties tikai ar savas komandas biedriem. Bet pārējie, atbilstoši MK noteikumiem, startēs individuāla treniņa režīmā, distancējoties 2 metru attālumā arī no saviem komandas biedriem. Arī šo dalībnieku un viņu pārstāvēto komandu rezultāts tiks iekļauts tabulā līdzās sacensību režīma dalībniekiem.

Sacensību centra norobežotajā zonā, kur atradīsies sacensību kartes lielizmēra plakāts, un galdi, bet vēlāk notiks arī apbalvošana, Garmin loterija un Red Bull sezonas noslēguma ballīte (ja epidemioloģiskā situācija to atļaus), drīkstēs ieiet un piedalīties tikai ar dalībnieka numuru, derīgu pārslimošanas/vakcinācijas sertifikātu* un sejas masku.

Bērnu pastaiga šoreiz notiks bez instruktora, bet ar karti un ar viedtālruņa aplikāciju (tā nav obligāta) iepriekš minētajā individuālajā treniņa režīmā.

*12-17 gadu veci bērni sertifikāta vietā var uzrādīt arī negatīvu PCR testa rezultātu, ne senāku par 72 stundām. Bet par 12 gadiem jaunākiem dalībniekiem nav jāuzrāda ne sertifikāts, ne testa rezultāts. Šīm abām bērnu kategorijām atļauts fiziski kontaktēties tikai ar savas komandas biedriem, bet jādistancējas no citām komandām.

Laiks Aktivitāte
09:30 Sākas numuru izņemšana un karšu dalīšana
09:30-
15:00
Atvērta Starta/finiša zona visām distancēm 2h, 4h, 6h, O-Run, MTB 3h, Pastaiga
17:00 Starta/finiša zonas slēgšana visām distancēm
17:10 Sākas apbalvošana visām distancēm un loterija

distances

Rogaininga pastaiga (2h ~5km) bērniem līdz 12 gadu vecumam (ieskaitot), Rogaininga pastaigas tiek veidotas grupās ar bērniem, kurus pavada sacensību organizatoru nodrošināta pieaugusi persona - Instruktors. Ja Rogaininga pastaigā piedalās bērns, kas jaunāks par 7 gadiem, tad obligāti ir nepieciešama viena vecāka vai aizbildņa klātbūtne, kas pavada bērnu. 

2h rogainings, 4h rogainings un 6h rogainings notiek 2-4 dalībnieku komandās, no kuriem vismaz viens sacensību dienā ir sasniedzis 18 gadu vecumu. Ja komanda sastāv no dalībniekiem līdz 18 gadu vecumam, tad dalībniekiem līdzi jābūt rakstiskai vecāku vai aizbildņu atļaujai, lai piedalītos sacensībās. Atļaujas paraugs atrodams te.

Rogaininga skrējiens ir ~14-16km gara distance rogaininga ietvaros, ko dalībnieki veic individuāli orientējoties - skrienot, ejot vai nūjojot un pa ceļam atzīmējoties nepieciešamajos kontrolpunktos. Kontrolpunkti, kuri ir jāapmeklē, ir norādīti uz kartes, ko dalībnieki saņem reģistrācijā sacensību dienā. Rogaininga skrējiena kontrollaiks ir 4 stundas.

3h MTB rogainings ir individuālas sacensības ar velosipēdu, kur dalībnieks pats izplāno savu distanci un 3h cenšas savākt pēc iespējas vairāk punktus. Rogaininga laikā satiksme netiek apturēta, un, piedaloties sacensībās, dalībnieku pienākums, ir ievērot Ceļu satiksmes noteikumus.

Daži norādījumi par sacensībām

 • Vienam komandas dalībniekiem jādodas uz reģistratūru izņemt dalībnieku numurus, jānosauc komandas nosaukums. Komandas pārstāvis ar pakas saņemšanu apliecina, ka uzņemas turpmāko atbildību par SI karšu (identu) un īrētā ekipējuma nodošanu nebojātu pēc finiša. Sacensību aploksnē atradīsies SIAC čipi ar aprocēm (izņemot dalībniekus, kas vēl nav sasnieguši 3 gadu vecumu un rogaininga pastaigai), mūsu atbalstītāju piedāvājumi, enerģijas batoniņš, sacensību karte katram dalībniekam un medaļa. 
 • Bērnu pastaigas aploksnēs papildus būs diplomi ar uzlīmēm, kuras paši varēsiet pielīmēt savam diplomam – par katru atrasto kontrolpunktu vienu uzlīmi. Aploksnē atradīsiet arī instrukciju, kā atzīmēties katrā kontrolpunktā ar viedtālruņa aplikāciju MapRunF (tās lietošana nav obligāta, bet pēc sacensībām varēsiet internetā apskatīt savus atrastos kontrolpunktus un maldīšanos). 
 • Finiša šķērsošana būs kā iepriekš – izskrienot finiša arkai, SIAC čips nopīkstēs, nomirgos un izslēgsies. Lai pārliecinātos, ka tas tā arī notiek, tad ejot cauri finiša arkai, variet skatīties uz čipa un pielikt pie auss. 
 • Mantu glabātuve šoreiz būs arī atvērtā veidā. Dalībnieki paši varēs salikt un paņemt mantas. Mēs nenodrošināsim apsardzi un negarantēsim to drošību, tomēr nodrošināsim ka pie koridora atrodas mūsu tiesnesis.
 • Loterija - visu distanču apbalvošana un balvu loterija būs pasākuma noslēgumā.

SACENSĪBU centrs

Sacensību centrs atradīsies t/c Sāga apvidū.

Sacensību centrā tiks nodrošinātas tualetes, mantu glabātuve, ģērbtuves, reģistrācija, karšu saņemšana, pirmā medicīniskā palīdzība, apbalvošana. Dalībniekiem būs iespēja iegādāties ISOSTAR enerģijas dzērienus, želejas un batoniņus, kā arī citas lietas sacensību atbalstītāju teltīs. 

Norādes uz sacensību centru: (tiks precizēts)

APVIDUS 

Pļavā, kur pirms pāris gadiem ganījās lopi, tagad ganās citas slaucamās govis - pircēji abos Rīgas lielākajos veikalos, kur apmaldīties var daudzreiz vieglāk nekā jebkurā mežā. Bet ienirt šo veikalu labirintos atļausim tikai tiem, kas izturēs atlases eksāmenu - sekmīgi startēs Rīgas rogainingā un dzīvi atgriezīsies finišā. Arī šis eksāmens nebūs vieglais. Būs jāsameklē Rīgas mala, Piķurgas sākums, Mazās Juglas gals, Brekšu kakta dziļākais stūris, vecāka priede mežā, resnākais ozols, ko pat visa komanda nevarēs aptvert. Un finišā no mežiem izlīdušo dubļaino "goblinu" armija jau vairs nebūs mūsu, bet veikala apsargu problēma.

GPS sekošana TiEŠRAIDĒ

Live GPS sekošana ir lieliska iespēja tiešraidē vērot komandu maršrutus un izvēlētās kontrolpunktu apmeklēšanas stratēģijas. Arī pēc sacensībām, dalībniekiem un citiem interesentiem apskatīties, analizēt un salīdzināt maršrutus, dalībnieku noskrietos kilometrus un ātrumu. Reģistrēties savam GPS var mājas lapā reģistrējot komandu, vai arī rakstot uz rogainings@xrace.lv. Cena 5 EUR no komandas.

Saite uz Rīgas rudens rogaininga 2020 tiešraidi ir šī - http://sportrec.eu/ui/#1f28lfs
Saite uz Rīgas atvasaras rogaininga 2020 tiešraidi ir šī - http://sportrec.eu/ui/#1f28m1e
Saite uz Rīgas vasaras rogaininga 2020 tiešraidi ir šī - http://sportrec.eu/ui/#1f28m4s

 

GPS maršrutu ierakstīšana un analīze pēc sacensībām

Savukārt tie, kas vēlas pēc sacensībām paši analizēt savu (vai konkurentu) maldīšanos apkārt īstajai kontrolpunkta vietai, var ierakstīt savu maršrutu ar viedtālruņa aplikāciju MapRunF:

 • iPhone versija: https://apps.apple.com/au/app/maprunf/id1468994114
 • Android versija: https://play.google.com/store/apps/details?id=au.com.fne.maprunf)
 • Atver aplikāciju > Name > Pieraksti savu vārdu, uzvārdu, dzimumu, vecumu > Accept > Select Event > Latvia > "Pasākuma nosaukums" > Go to Start
 • Ieslēdz GPS funkciju viedālrunī īsi pirms starta šāviena.
 • Nonākot 15 metru rādiusā ap startu vai kontrolpunktiem vai beigās finišu, tie iekrāsosies zaļi (ieskaitīts), bet viedtālrunis iepīkstēsies/ievibrēsies (turpmāk vari turēt tālruni savā kabatā vai somā, nevelkot to ārā līdz pat finišam, jo kamēr vien dzirdi tālruņa pīkstienus pie katra kontrolpunkta - tas nozīmē, ka aplikācija sekmīgi darbojas).
 • Vari tālruņa vietā izmantot arī savu GPS aproci, pēc finiša ielādējot savu GPX maršrutu šeit: http://www.p.fne.com.au/#/gpsupload
 • Maršruti būs apskatāmi šeit: http://www.p.fne.com.au/rg/cgi-bin/SelectResultFileForSplitsBrowserFiltered.cgi
 • Ja MapRunF aplikācija jums neieskaitīja kādu kontrolpunktu, tad nospiediet: Show Results > izvēlies tikko noskrieto rogainingu > Review Results (HITMO) un norādiet trūkstošos kontrolpunktus!

EKIPĒJUMS DISTANCĒ

Iesakām izvēlēties ērtu, sportisku apģērbu un ērtus apavus, kuros varat staigāt gan pa pilsētu, gan arī mežu. Katrai komandai obligāts ekipējums ir uzlādēts mobilais telefons ar ievadītiem organizatoru telefonu numuriem, kas atrodas uz sacensību kartes. Ieteicamais ekipējums distancē visām komandām ir marķieris, ko izmantot distances plānošanā, lai sazīmētu komandas maršrutu, kompass ar grādu iedaļām, lineāls, pulkstenis, enerģētiska pārtika un dzēriens. 

Sacensību karte un teritorija

Sacensību kartes dalībnieki saņem sacensību rītā reģistrējoties reģistrācijas teltī. Kartes būs mitrumizturīgas, bet katrs dalībnieks pats ir atbildīgs par kartes saglabāšanu mitruma apstākļos. Kartes mērogs ir 1:20 000 jeb 1 cm = 200 m dabā.

Tāpat kā ĶekavasOlaines un Valmieras posmos MTB dalībnieku ērtībai kartē būs sašķiroti asfaltēti (brūni) un neasfaltēti ātri/vidēji/lēni/ļoti lēni (jo vairāk raustīti, jo lēnāki) melnie ceļi un takas. Ar šauro stigas apzīmējumu attēlotās traktortehnikas sliedes MTB braucējiem būs nederīgas, bet kājnieki var mēģināt izspraukties.

Tiem, kas nepiedalījās Ķekavas posmā, jaunums būs veģetācijas attēlošana pēc iespējas tuvāk dabā novērojamām pakāpeniskajām pārejām no ļoti jaunas uz jaunu, uz vidēju un vecu mežaudzi, izmantojot 4 dažādas krāsas: zaļu, gaišāku, ļoti gaišu un baltu krāsu, pie kādām jau pieraduši orientieristi savās kartēs. Bet šoreiz ar tām netiks attēlota skrienamība, bet tikai mežaudzes vecums. Šāda smalkāka meža attēlošana iespējama, pateicoties Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūras publicētajiem lāzerpunktu mākoņu datiem, ko katrs var bez maksas lejuplādēt un no tiem uzģenerēt karšu slāņus.

Īsi pirms sacensībām te tiks publicētas arī kontrolpunktu leģendas jeb novietojuma apraksti (ja nu vēlēsieties to izdrukāt paši).